Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Odchod zo Slovenska! Herec Ľuboš Kostelný radikálne mení svoj život a dáva si pauzu od herectva

29.07.2019 (29/2019) Herec Ľuboš Kostelný (38) si túži plniť sny, kvôli jednému je dokonca rozhodnutý odcestovať na čas do zahraničia.
Odchod zo Slovenska! Herec Ľuboš Kostelný radikálne mení svoj život a dáva si pauzu od herectva
6 fotografií v galérii
Veľa rokov pracoval na plný plyn, teraz zatúžil po oddychu. Chce sa učiť po španielsky...
Autor fotografie: Miro Miklas

Známy herec rád skúša nové chute, spoznáva nové miesta, no pri mori si musí vystačiť so špagetami, keďže s rybami sa nemajú radi. Plánovanie mu stále vôbec nejde, chce to však zmeniť. Úplná spontánnosť v jeho veku vraj už nie je príťažlivá ani pre neho, ani pre jeho okolie.

V čase, keď robíme tento rozhovor, ľudia cestujú na dovolenky, deti si užívajú prázdniny. Odchádzaš v lete niekam do diaľok?

Posledné štyri roky nie. Keď som bol mladší, chodili sme s kamarátmi po Európe na poznávacie road tripy.

Stopom?

My sme boli už bohatšie deti. (smiech) Vedeli sme si zarobiť, vždy sme mali auto. Napríklad so Zuzanou Kanócz, Majom Mitašom a Kamilom Kollárikom sme boli v Taliansku. Pobehali sme si celé Toskánsko. Španielsku Andalúziu sme prešli s Janom Koleníkom, Zuzkou Kanócz a Ivou Kuxovou. 

Ivina sestra žila v Alicante, naplánovala nám úžasnú trasu, videli sme veci, čo by sme asi sami neobjavili. Splnil som si tam jeden detský cestovateľský sen – vidieť Gibraltár. Presne takto sme prešli napríklad aj celý Benelux.

Vylihovanie na pláži nie je asi tvoj koníček.

Vôbec nie som plážový typ. Vzrastom ani dispozíciou. Nikdy som nebol a ani už zo mňa nebude plážový inžinier. (smiech) Ani pokožkou. Som skôr severský typ, nikdy nezhnednem. Keď to neodhadnem, dokážu sa mi urobiť až pľuzgiere. A netreba na to vôbec veľa.

Si na cestách gurmán, rád objavuješ nové chute? Alebo ideš na istotu?

Rád skúšam nové chute, lokálne veci, no čím som starší, tým menej som ochotný podstupovať riziko a týka sa to aj jedla. V prímorských krajinách som navyše gurmánsky obmedzený.

Nejem totiž žiadne ryby ani morské potvory. Ich pach je pre mňa neprekonateľnou prekážkou, skúšal som sa premôcť, no nedopadlo to dobre. Mama vravela, že počas tehotenstva so mnou zjedla nejakú rybu a prišlo jej strašne zle, tam je možno zdroj môjho odporu. V Chorvátsku mám na výber len bolonské špagety alebo pleskavicu, nič iné tam totiž nemajú.

Veľa ľudí prechádza na zdravú stravu. Podľahol si aj ty?

Čo som napríklad výrazne obmedzil, je mäso. Kedysi som ho jedol veľa, no dnes už nejem bravčové, kuracie vôbec a ak si dám, tak sem-tam hovädzie. Ale jedlo mám veľmi rád, u nás v rodine sa vždy dobre jedlo.

Dokonca v najnovšom nie dlhom seriáli, podľa mňa veľmi vtipnom a inteligentnom, začne sa vysielať v septembri, hrám Chefa, čo je prezývka šéfkuchára Pokorného. Mám tam dokonca skúsenosti s michelinskými kuchyňami. Som poriadny cholerik a kuchyňa je môj svätý grál. (smiech)

Napriek kritickému postoju k seriálom si novú úlohu cholerického šéfkuchára v seriáli Delukse užíva naplno. 6 fotografií v galérii Napriek kritickému postoju k seriálom si novú úlohu cholerického šéfkuchára v seriáli Delukse užíva naplno. Zdroj: TV JOJ

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×