Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vôbec mi nepomáha! Muž bol zvyknutý, že ho obskakujem, teraz, keď už máme deti, vôbec nestíham

09.08.2019 (4/2019) Napriek všetkým výhodám toho, že človek nemusí v zlom manželstve trpieť, ho ľudia zahadzujú podozrivo ľahko a často.
Vôbec mi nepomáha! Muž bol zvyknutý, že ho obskakujem, teraz, keď už máme deti, vôbec nestíham
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Vydala som sa z lásky a z lásky k sebe sa asi aj rozvediem. Manžel je totálne neschopný, čo som zistila, žiaľ, až po roku bývania s ním. Kým sme nemali deti, ako správna čerstvo zamilovaná žena som ho obskakovala. Kompletný servis. Teraz, keď máme deti, už reálne nestíham. Niekedy sa ani prezliecť, nieto ešte obsluhovať milosťpána. On sa sťažuje, že ho už neľúbim, ale aby mi pomohol, to mu nenapadne.

Lenka

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Napriek pochybnostiam o chuti zotrvať v manželstve, úvod vášho listu vyznieva ako také premyslené zhrnutie negatív manželstva a jeho zbytočnosti. To ma trošku zmiatlo, Lenka. Potom mi došlo, že ste veľmi unavená a demotivovaná. Žiaľ, nemám od vás údaje o tom, ako ste sa dostali do takéhoto stavu v manželstve. Bolo by zrejme unáhlené všetko hodiť na hlavu tomu nepodarenému egoistickému chlapovi, čo s ničím nepomáha. Spomenul som si, ako nám starká mojej ženy kedysi pri návšteve, v časoch, keď sme mali malé deti, povedala: „Keď prídu do manželstva deti, treba robiť všetko inak. Nemusíš mať všetko upratané ani opraté. Nevar každý deň, staraj sa o seba, ako to najlepšie ide, a potom dávaj deťom.“ Ja dodávam – dávať sa dá len vtedy, keď je z čoho.

Neviem, aké sú u vás v rodine zvyky. Samozrejme, viem, že mnoho mužov ešte piští za starými časmi, keď mali výsostné miesto v rodine a nemuseli si ani sami jedlo naberať. Muži to môžu chcieť a niekto im to môže dať. Keď to klapne, život je sladký. Keď nie, ženy sú utrápené a muži majú pocit, že sú nemilovaní. Možno sa mu cnie za obdobím, keď ste boli viac spolu a mali na seba čas. V každom prípade, ja by som na vašom mieste tak ľahko manželstva nepúšťal. Určite má zmysel investovať energiu do nakopnutia manžela. Ak to nebude chcieť počuť od vás, hľadajte niekoho, od koho to prijme. Možno to bude aj terapeut. Určite to za to stojí. Viete, napriek všetkým výhodám toho, že človek nemusí v zlom manželstve trpieť, ho ľudia zahadzujú podozrivo ľahko a často. Akoby o nič nešlo. Ale ide a o veľa a nielen vám, ale aj deťom.


Svoje otázky psychológovi Mgr. Miroslavovi Zahumenskému môžete posielať na e-mailovú adresu [email protected]

 

 

Jadranské more ako ste ho ešte nezažili: Spoznajte jeho ostrovy a zákutia loďou!
V 26 rokoch bola chorá, vyhorená a nešťastná. Potom prešla 4 200 kilometrov naprieč USA, aby našla pokoj
Pri varení mala stále pocit, že v kuchyni nie je sama: Keď sa raz obzrela, neverila vlastným očiam!

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×