Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Svokor ma len zhadzuje, jeho cieľom je ukázať synovi, s akou chuderou žije. Ako mám s ním vychádzať?

07.08.2019 (4/2019) Svokrovia majú spravidla problém so zaťmi a svokry s nevestami.
Svokor ma len zhadzuje, jeho cieľom je ukázať synovi, s akou chuderou žije. Ako mám s ním vychádzať?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Mám problém v komunikácii s jedným človekom. Už keď viem, že sa s ním mám stretnúť, som v strese. Problém je, že ma v komunikácii stále zhadzuje, už len pri vyslovení akejkoľvek otázky viem, že rýpe a chce vyvolať konflikt. Vzhľadom na to, že ide o môjho svokra, rada nestretávať sa s ním mi nepomôže. Viem, že ma nemá rád a že jeho cieľom je ukázať svojmu synovi, s akou chuderou žije.

Romana

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Romana, až ma tak empaticky nadhodilo. Veľmi vám rozumiem, s rodičmi sa mnohokrát natrápime. Váš problém nie je veľmi typický. Svokrovia majú spravidla problém so zaťmi a svokry s nevestami. No u vás je to takto. Rozumiete, prečo ste upadli do svokrovej nemilosti? Myslíte si, že v tom máte jeden prštek, alebo je to len tým, že svokor je taká osobnosť? Ak je svokor ten nešťastný, protivný, zatrpknutý tvor, tak by riešenie bolo pomerne ľahké. Stačí obmedziť kontakt. Viem, že to neznie psychologicky, ale niektoré veci fakt robiť nemusíme. Patrí medzi ne aj stretávanie s niektorými rodičmi našich partnerov. To nie je povinnosť.

Druhá vec je, ako by to prijal váš manžel. Z listu trošku trčí problém s jeho empatiou a spoluprácou. Zdá sa, akoby to škrípalo medzi vami niekde tam. Myslím si, že v manželstve musíme stáť najskôr pri partnerovi a až potom pri rodičoch. Karta sa obracia a kto to nepochopil, zarába si na problémy. Nemám tip na to, ako komunikovať konštruktívne s niekým, kto to robí deštruktívne. Ak s ním potrebujete komunikovať, pokúste sa ho trpezlivo pýtať na každý jeho útok. Ako to myslí a prečo. Milo a trpezlivo, až kým mu nebuchne hlava. To by bol asi veľmi zlomyseľný koniec odpovede, takže to musím nejako zaguľatiť. Občas sa nepodaria rodičia, občas deti a občas počasie. Keď máme dobrú oporu v partnerovi, dá sa to všetko prežiť.


Svoje otázky psychológovi Mgr. Miroslavovi Zahumenskému môžete posielať na e-mailovú adresu [email protected]

 

 

Jadranské more ako ste ho ešte nezažili: Spoznajte jeho ostrovy a zákutia loďou!
V 26 rokoch bola chorá, vyhorená a nešťastná. Potom prešla 4 200 kilometrov naprieč USA, aby našla pokoj
Pri varení mala stále pocit, že v kuchyni nie je sama: Keď sa raz obzrela, neverila vlastným očiam!

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×