Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Odkedy si známy našiel priateľku, nemôže s nami tráviť čas, doslova ho brzdí! Ako mu otvoriť oči?

30.07.2019 (3/2019) Ak ho ona brzdí, je na ňom, aby sa rozhodol, čo s tým urobí.
Odkedy si známy našiel priateľku, nemôže s nami tráviť čas, doslova ho brzdí! Ako mu otvoriť oči?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Rodinný známy bol veľmi spoločenský tip, vedel sa baviť s hocikým, až kým si nenašiel po dlhšom čase priateľku. Je od neho staršia o 5 rokov. Predtým vzťahom trávil s nami veľa času, či už s kamarátmi, alebo aj s našou rodinou. Odkedy je s ňou, tak na nič nemá čas. Nemôže ísť s nami občas von. A keď raz bol, tak mu všetko zakazovala. Ako mu máme vysvetliť že toto nie je žena pre neho bez toho, aby s nami neprerušil kontakt? Doslova ho vo všetkom brzdí.

Milan

Radí psychologička Mgr. Brigit Trimajová

Píšete, že na kamarátovi vám záleží. Na základe čoho dedukujete, že kamarát nie je vo svojej momentálnej situácii šťastný? Podľa toho, čo čítam, pohľad na vec, ktorý popisujete je len čisto váš a náhľad druhej strany tu chýba. O kamarátovi rozmýšľate trochu akoby nebol sám sebou. V podobných situáciách nie je vylúčené, že sa mu na jeho danom stave veľa vecí páči a je s ním spokojný. Sám sa predsa pre svoju momentálnu partnerku rozhodol. Ak ho ona brzdí, je na ňom, aby sa rozhodol, čo s tým urobí. To, čo môžete vy vyjadriť je ako vám chýba byť s ním v častejšom kontakte. A následne zistiť, či zdieľa váš záujem.

Ak budete jeho zdieľaniu otvorený, dozviete sa, čo je vo veci a aký pohľad má na vec on sám. Či sa dá zabrániť prerušeniu kontaktu, to neviem, nie je to jasné z vášho popisu. Vaše vnímanie znie, akoby ste sa chceli postarať o niekoho, kto kričí o pomoc a nemá schopnosť sa brániť. Je to naozaj potrebné takto spriadať? Nebol by otvorený rozhovor prijateľnejší?


Svoje otázky psychologičke Mgr. Brigit Trimajovej môžete posielať na e-mailovú adresu [email protected]

 

Spoveď Martina Šmahela: Pravda o tom, ako moja dcérka trpela!
Fašírky z údeného mäsa
Ľudia si o mne myslia, že som suverénka, ale pravdou je, že mám z ľudí stres. Ako s tým bojovať?

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×