Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kvet im spálňu zdobil dlhé roky, kým si nevšimli zmenu: Takmer sa nevyhli tragédii!

23.07.2019 (15/2019) Poznali sme jeho podobu verne, pozerali sme sa na ňu každú noc. V jednej chvíli sa však zmenila a upozornila nás na blížiace sa nebezpečenstvo.
Kvet im spálňu zdobil dlhé roky, kým si nevšimli zmenu: Takmer sa nevyhli tragédii!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

V našom domčeku máme takú zvláštnu raritu. V spálni na zemi stojí kvet vysoký ako človek – fikus. Keď naň v noci svieti mesiac, vrhá tieň pripomínajúci postavu. S manželom sme sa často smiali, že v spálni nie sme sami. A nočnú postavu sme volali „náš ochranca“. To sme ešte neušili, že nie sme ďaleko od pravdy.

Jednu noc som sa na nášho ochrancu pozrela a namiesto jeho tieňa som uvidela iný. Vyzeral ako obrovský plameň. Vyľakalo ma to, ale snažila som sa myslieť racionálne. Povedala som si, že to mohol byť sen či polospánok a išla som sa napiť čerstvej vody do kuchyne. Keď som zišla dole, zacítila som dym. Piekli sme kurča, zabudli sme vypnúť rúru. Bolo spálené na uhol, vzbĺklo. Rýchlo sme zavolali hasičov a včas zachránili náš dom.

Ochranca zasiahol potom ešte raz. Namiesto jeho vernej „postavy“ som zbadala vydesenú mužskú tvár. Pripomínala mi manželovu. Rýchlo som sa k nemu obrátila a uvedomila si, že lapá po dychu. V tvári bol červený, nemohol sa nadýchnuť. Jeho oči plné hrôzy ma prosili o pomoc. Rýchlo som zavolala sanitku. Prišla akurát včas. Muž prekonal infarkt. Ešteže som sa prebrala a tieň ma upozornil, že niečo nie je v poriadku.

Je ťažko vysvetliteľné, ako je možné, že mení podobu. A nielen to, ešte nás tým aj upozorňuje na nebezpečenstvo. Dnes sa už nesmejeme na tom, že je to „náš ochranca“, ale sme za to vďační. A sme zvedaví, akú podobu v ňom zbadáme nabudúce.

 

Jadranské more ako ste ho ešte nezažili: Spoznajte jeho ostrovy a zákutia loďou!
V 26 rokoch bola chorá, vyhorená a nešťastná. Potom prešla 4 200 kilometrov naprieč USA, aby našla pokoj
Pri varení mala stále pocit, že v kuchyni nie je sama: Keď sa raz obzrela, neverila vlastným očiam!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×