Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Z jej gymnastických kúskov sa vám zatočí hlava! Budúca siedmačka je majsterkou sveta v naturálnom fitnese

20.07.2019 (28/2019) Sára Slezáková (12) z Petrovej Vsi má doma slušnú zbierku medailí. Doteraz najcennejšia pochádza z nedávneho svetového šampionátu v naturálnom fitnese a kulturistike v Aténach.
Z jej gymnastických kúskov sa vám zatočí hlava! Budúca siedmačka je majsterkou sveta v naturálnom fitnese
9 fotografií v galérii
Autor fotografie: Archív S.S.

Pri príchode do domu Slezákovcov nás Sárka víta už pri bráne, oblečená v gymnastických legínsach a tope. Hoci je na svoj vek drobná, na pleciach a ramenách jej hrajú poriadne svaly, za ktoré by sa nehanbil žiadny športovec.

Cvičebný úbor má už na sebe, pretože hneď po našom rozhovore štartuje na poobedňajší tréning do gymnastického a tanečného centra Graceful v Hodoníne, kam ju otec Erik vozí trikrát do týždňa.

Keď nám Sárkini rodičia ukazujú video z jej vystúpenia, za ktoré získala na majstrovstvách sveta v gréckych Aténach zlato, je jasné, že za takouto zostavou musí byť tvrdá drina.

Za medailami z medzinárodných podujatí je podpora oboch rodičov i brata Samka. 9 fotografií v galérii Za medailami z medzinárodných podujatí je podpora oboch rodičov i brata Samka. Zdroj: Archív S.S.

Sára v kostýme pirátky na hudbu z filmu Piráti z Karibiku predvádza v pekelnom tempe jeden náročný gymnastický prvok za druhým. Saltá, premety, preskoky. Zostava z kategórie naturálneho fitnesu je spojením tvrdej športovej gymnastiky a lákavého sveta tanca a kostýmov.

„Ako pomôcku mala so sebou drevenú truhličku, mala to byť truhlica pokladov. Zháňali sme takú, ale napokon som sa rozhodol, že ju urobím z dreveného masívu sám, aby sa náhodou pod ňou pri skokoch nerozpadla. Kamaráti ma vtedy niekam volali a ja hovorím: Nemôžem, vyrábam Sáre truhlu,“ vtipkuje Erik Slezák, ktorý roky poctivo robí dcére taxikára.

Námaha sa však vyplatila a Sára sa v konkurencii ďalších deviatich dievčat, medzi ktorými boli aj fitnesky z USA, stala svetovou šampiónkou.

V kostýme pirátky sa stala svetovou šampiónkou. 9 fotografií v galérii V kostýme pirátky sa stala svetovou šampiónkou. Zdroj: Archív S.S.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×