Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prekvapenia z festivalu v Karlových Varoch: Nenápadný Affleck a Donutil, na ktorého to nečakane prišlo!

18.07.2019 (28/2019) Na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch urobili rozruch známe tváre slovenského šoubiznisu.
Prekvapenia z festivalu v Karlových Varoch: Nenápadný Affleck a Donutil, na ktorého to nečakane prišlo!
10 fotografií v galérii
Skromný. Casey Affleck prišiel na festival v požičanom aute bez sprievodu.
Autor fotografie: Profimedia

Filmový festival v Karlových Varoch hostil už po 54. raz mnoho vzácnych filmových hviezd. Americký Hollywood zastúpila herečka Julianne Moore (58), ktorá si od prezidenta festivalu Jiřího Bartošku (72) prevzala Krištáľový glóbus za mimoriadny prínos do svetovej kinematografie.

Ryšavku sprevádzala početná tlupa ľudí na čele s manželom, režisérom Bartom Freundlichom (49), dcérou Liv (17) a jej blízkymi priateľkami.

Po splnení všetkých oficialít si herečka zbalila kufre a odcestovala do stovežatej Prahy spoznávať tamojšie pamiatky. Pri prechádzke po historickom centre mesta sa jej takmer podarilo otrčiť zadok turistom a miestnym obyvateľom. Bolo to vo chvíli, keď vrúcne objímala svojho muža.

Okrem Julianne dostal pozvánku na festival aj hlavný hrdina snímky Bohemian Rhapsody Rami Malek (48). Ten však v týchto dňoch nakrúca novú bondovku, preto svoju neúčasť vopred ospravedlnil.

Julianne si výlet v Európe náramne užívala. Do Česka vzala celú rodinu. 10 fotografií v galérii Julianne si výlet v Európe náramne užívala. Do Česka vzala celú rodinu. Zdroj: Profimedia

Festival však svojou návštevou nečakane poctil bývalý komorník Freddieho Mercuryho (†45) Peter Freestone (64), ktorý už 17 rokov žije v Česku. Peter je jedným zo spoluscenáristov spomínaného kinohitu a jeho prítomnosť v mnohých fanúšikoch vyvolávala hotové šialenstvo.

„Na festivale som prvýkrát. Predtým som už v meste bol, ale nikdy nie počas festivalu. Je tu skvelá atmosféra,“ pochvaľoval si počas autogramiády.

Zároveň prezradil, že Freddie by bol určite prekvapený, aký je oňho aj po smrti stále veľký záujem.

„On si myslel, že možno o ňom raz vyjde nejaká kniha, ale určite by nečakal, že o jeho živote vznikne hraný film,“ prezradil so širokým úsmevom P. Freestone.

Zároveň sa médiám posťažoval na byrokraciu miestnych úradov, pre ktoré nemôže získať české občianstvo. Žije v Hradci Králové, hovorí po česky, platí dane, zdravotné poistenie, no stále má britský pas, čo preňho môže byť po odchode Spojeného kráľovstva z Európskej únie problém. Napriek tomu verí, že sa mu podarí celú situáciu v najbližších mesiacoch vyriešiť.

Bývalý komorník Freddieho Mercuryho Peter Freestone chce získať české občianstvo. 10 fotografií v galérii Bývalý komorník Freddieho Mercuryho Peter Freestone chce získať české občianstvo. Zdroj: Profimedia

Hollywood zastupoval aj oscarový herec Casey Affleck (43), ktorý na prekvapenie všetkých cestoval z Berlína do Varov úplne sám požičaným autom pomocou navigácie. Nesprevádzala ho žiadna početná delegácia, mnoho kufrov, dokonca nemal ani nezmyselné požiadavky od usporiadateľov. Umelec bol súčasťou festivalu už druhýkrát a určite sa sem ešte rád vráti.

„Hovoril som to aj svojej hereckej kolegyni Anne Pniowskej, že Vary sú pre mňa jeden z najlepších festivalov na svete. Odporučil som jej, aby ho navštívila. Je to tu skvelé!“ prezradil nadšene.

V centre pozornosti

Medzi pozvanými hosťami urobili značný rozruch aj zástupcovia Slovenska. Veľký ohlas zaznamenala premiéra prvých dvoch dielov minisérie z produkcie HBO Bez vědomí, kde si jednu z ústredných postáv zahrala Táňa Pauhofová (35). Tá si opäť trúfla hrať v českom jazyku.

„Moja čeština by bola omnoho lepšia, keby som v Česku mohla žiť, ale stále len pendlujem medzi našimi dvoma štátmi. Ďakujem preto, že ma nechávate hovoriť po česky, že u vás môžem mať svoj hlas. Považujem to za veľkú vzácnosť,“ uviedla s pokorou herečka, ktorá vo Varoch spolu s Milkou Vášáryovou a Marekom Majeským predstavila novú filmovú komédiu Šťastný Nový rok.

Táni Pauhofovej ide karta. Na festivale predstavila svoj nový seriál aj film. 10 fotografií v galérii Táni Pauhofovej ide karta. Na festivale predstavila svoj nový seriál aj film. Zdroj: Profimedia

Na prekvapenie všetkých milovníkov módy tento rok karlovarský festival vynechala Andrea Verešová (39). Tá v minulosti takmer na každej párty ukázala spodnú bielizeň, prsia či zadok. Napriek jej neprítomnosti nuda na červenom koberci nebola.

Andreu totiž plnohodnotne zastúpila slovenská modelka, blogerka a návrhárka Vanda Janda (21). Hneď v úvode festivalu sa predviedla v platinovej parochni, v ktorej vyzerala ako speváčka Lady Gaga.

„S mojím stylistom sme chceli zmenu, tak som si skúsila blond parochňu. Vždy som sa takej zmeny bála, pretože som bruneta, ale keď sa na seba teraz pozerám, premýšľam, že sa dám prefarbiť,“ povedala Vanda.

Po roku sa na festivale opäť ukázala bývalá učiteľka sexu Zuzana Belohorcová (43), ktorá si z Ameriky odskočila na prázdniny s celou rodinou. Jej muž Vlasta Hájek (43) sa však vo svojej domovine zdrží o niečo kratšie než ona, lebo za veľkou mlákou ho čakajú povinnosti týkajúce sa prevádzkovania penziónu, ktorý si so Zuzanou nedávno kúpili.

Vie, ako sa to robí. Zuzana Belohorcová stylingom tromfla aj boháčku Moniku Babišovú. 10 fotografií v galérii Vie, ako sa to robí. Zuzana Belohorcová stylingom tromfla aj boháčku Moniku Babišovú. Zdroj: Profimedia

„Veľmi ho to v Česku nebaví. V Amerike má k dispozícii najmä more a potom – má tam svoju prácu,“ ozrejmila Zuzka, ktorá by pár dní mala pobudnúť aj na Slovensku.

Na festivale sa zúčastnila na luxusných módnych prehliadkach a v červených šatách bez problémov tromfla aj manželku českého premiéra Andreja Babiša Moniku Babišovú.

Ani tohtoročnému ročníku sa nevyhli malé škandály a prekvapenia:

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×