Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Karel Gott oslávil 80 rokov: Slovenské hviezdy spomínajú na jedinečné zážitky s maestrom!

17.07.2019 (28/2019) „Keď sa raz v encyklopédiách objaví meno Gustáv Husák, bude pod ním vysvetlivka – bezvýznamný politik žijúci v ére Karla Gotta,“ naráža jeden z mnohých vtipov na obrovské úspechy božského Káju (80), ktorý sa v týchto dňoch dožíva okrúhleho jubilea.
Karel Gott oslávil 80 rokov: Slovenské hviezdy spomínajú na jedinečné zážitky s maestrom!
11 fotografií v galérii
Jiřina mohla byť jeho nevestou. Karlova mama si veľmi želala, aby si ju vzal. Dokonca jej...
Autor fotografie: Profimedia

Vyššie spomenutý vtip koloval medzi ľuďmi ešte v 80. rokoch minulého storočia, keď maestro Gott oslavoval na hudobnej scéne 20 rokov nevídanej kariéry. Vtedy nikto nečakal, že úspech sa s ním bude ťahať ďalších 40 rokov a vízia „gottovskej éry“ nebude len krčmovým vtipom, ale ozajstnou realitou.

V našich zemepisných šírkach neexistoval a stále neexistuje umelec, ktorý by v kariére dosiahol to čo on. Spevákov talent rýchlo prerástol hranice domácej scény, a to i napriek tomu, že jeho lyrický tenor nebol po chuti úplne každému.

V raných 60. rokoch minulého storočia bol v móde barytón, preto nebolo žiadnym prekvapením, keď v tom čase umelca mnohí od spevu odhovárali.

„Vôbec som nepočítal s tým, že raz budem hviezdou. Bolo mnoho takých, ktorí hovorili, že môj spev sa nedá počúvať, že toto nemôžem myslieť vážne, ale iní zas tvrdili, že mám našliapnuté na veľkú kariéru.

Až neskôr som sa od tých, čo v živote niečo dokázali, dozvedel, že keď je u interpreta dilema za a proti, tak je to vždy zdravé. Najhorší predsudok, ktorý môžete o spevákovi vyhlásiť, je, že vás svojím spevom neruší. To potom nevedie k ničomu,“ povedal v minulosti umelec, ktorý sa neprajníkmi nenechal zraziť na kolená.

Spevácke kolegyne svorne tvrdia, že „vyrástol“ do krásy. 11 fotografií v galérii Spevácke kolegyne svorne tvrdia, že „vyrástol“ do krásy. Zdroj: Profimedia

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×