Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Karel Gott oslávil okrúhliny na tajnej oslave: Toto mu odkazujú slovenskí herci!

12.07.2019 (28/2019) Keď legenda česko-slovenskej hudobnej scény oslavuje 80. rokov, nemôžu chýbať priania ani od slovenských kolegov.
Karel Gott oslávil okrúhliny na tajnej oslave: Toto mu odkazujú slovenskí herci!
1 fotografia v galérii
Karel Gott s manželkou Ivanou.
Autor fotografie: Profimedia

Nie je tajomstvom, že Maestro, ako Karla Gotta prezývajú fanúšikovia aj umelecké okolie, má za sebou náročné životné obdobie. V októbri 2015 mu lekári diagnostikovali zhubné nádorové ochorenie – lymfóm. Po náročnom liečení rakovinu porazil a netrvalo dlho a opäť začal koncertovať. Po novom dokonca aj s dcérou Charlotte, ktorá s ním naspievala dueto Srdce nehasnou.

Hoci to s ním nevyzeralo najlepšie, okrem koncertov sa stále nevyhýba ani herectvu. Minulý rok si na počesť osláv 100. výročia vzniku Československa zahral úlohu kováča vo filme Dušana Rapoša – Keď draka bolí hlava.

Zo spolupráce s ním sa veľmi tešila obľúbená slovenská herečka Kamila Magálová (68). „Bolo to naozaj neuveriteľné nakrúcanie. Karel stále vtipkoval. Mám rada jeho nadhľad. Je pre mňa obrovským príkladom toho, ako sa dá vždy s gráciou vyrovnať s nepeknou publicitou. Je to skrátka veľký profesionál, ktorý robí ľuďom radosť a teší publikum. Želám mu naozaj len to najlepšie, aby bol zdravý, šťastný, spokojný,“ povedala herečka, ku ktorej sa pripojil ďalší z účinkujúcich hercov Ján Koleník (39). Ten si, mimochodom, zahral rolu kráľa, ktorá bola pôvodne ponúkaná Gottovi. „Aspoň takto na diaľku mu chcem zapriať veľa zdravia. Je to legenda, k tomu netreba nič dodávať. Všetko ostatné by bolo nasilu.“

V najnovšom čísle týždenníka vám prinášame unikátne spomienky slovenských celebrít na stretnutie s českou legednou.

Ako na Gotta spomínajú Dara Rolins, Kamil Peteraj, Štefan Skrúcaný a ďalší?

 

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×