Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Veštenie z kávy zo zábavy sa skončilo príbehom ako z románu. Osudové stretnutie na pláži!

21.07.2019 (14/2019) Dopila som a na dne šálky sa vytvoril obrazec. Mia z neho vyčítala, že stretnem zaujímavého muža.
Veštenie z kávy zo zábavy sa skončilo príbehom ako z románu. Osudové stretnutie na pláži!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Ráno bolo úžasné. More sa vlnilo, čajky škriekali a domáca pani Mia na terase popíjala kávu. Ponúkla sa, že mi uvarí len takú zalievanú a potom mi z nej vyveští. A že jej veštby sa vždy splnia. Súhlasila som, no neverila. Veď je predsa hlúposť vyveštiť niečo z kávy! Uvarila mi ju do širšej šálky. Dopila som a ona ešte zliala prebytočnú tekutinu. Na dne sa vytvoril nejaký obrazec. Mia sa naň sústredene pozerala a po chvíľke vyhlásila, že dnes bude na mňa číhať štíhly sympaťák. Vysmiala som ju, že mne, mame dvoch detí, nič také nehrozí.

Deti sa naraňajkovali a išli sme na malú pláž neďaleko domu. Usadili sme sa pod obrovskou píniou, ktorá bola ako slnečník. Išla som si zaplávať a hneď vo vode som zacítila niečí pohľad. Všimla som si muža v stredných rokoch. Pozoroval ma. Aj keď som sa s deťmi bláznila vo vode. Keď sa nám stretli oči, trochu previnilo sklonil hlavu. Že by to bol ten muž z kávy?

Na druhý deň sa to opakovalo. Nerozumela som, prečo mapuje každý môj pohyb. Bolo mi to nepríjemné a začala som baliť veci. Vtedy prišiel, povedal čosi po taliansky, pokrútila som hlavou a prešiel do nemčiny. Predstavil sa ako Tonio a pozval ma na kávu. Trochu zmätene vysvetľoval, prečo zo mňa nemôže odtrhnúť oči. Pripomínam mu manželku, ktorá nedávno zomrela. Podobám sa na ňu, mám jej pohyby, gestá aj podobne zafarbený hlas a vyvolávam v ňom príjemné spomienky.

Ťukol do smartfónu a objavila sa jeho žena. Fíha, ako keby som videla mamu! A o mne hovoria, že som celá mama. Je vôbec možná taká podoba cudzích ľudí? Na druhý deň Tonio odišiel. Venoval mi nádhernú mušľu a v nej svoje telefónne číslo. Voláme si stále už dlhých 17 rokov, hoci iskra medzi nami nepreskočila.

 

Hubová polievka
Outfity slovenskej prezidentky z oficiálnych návštev: Všimli ste si tieto detaily?
Vizáž Zuzany Čaputovej očami svetových médií: „Aj nám Francúzom vyrazila dych“!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×