Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

S dávnym priateľom sa stretli v nemocnici. Jeho obraz spadol presne vtedy, keď sa to stalo!

15.07.2019 (14/2019) Kráčal som po nemocničnej chodbe a zrazu rachot. Spadol obraz a rozbil sa. Prečo?
S dávnym priateľom sa stretli v nemocnici. Jeho obraz spadol presne vtedy, keď sa to stalo!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Môj kamarát Jožo bol aj môj spolužiak v zá­kladnej škole a tam veru nevynikal. Futbalovú loptu mal radšej ako knižky. Ani neviem, kto ho pretlačil na gymnázium. Tam sa zmenil. Učil sa a v prospechu ma predstihol. Navyše pekne kreslil a dievčatá ho pre to obdivovali. Nezávidel som mu. Bol som lepší vo futbale a najlepší strelec v kraji.

Zmaturovali sme a Jožo si vybral medicínu. Ja elektrotechniku. Stretávali sme sa už menej na futbalovom ihrisku, no častejšie v študentskej krčmičke pri pive. A po promóciách sa naše cesty rozišli. Často sme si telefonovali. Aj na svadbe sme jeden druhému boli. Ako dar mi Jožo namaľoval akvarel z našej dediny. Nádherný obraz! Smial som sa, že keď ho prestane baviť medicína, môže sa venovať maľovaniu.

Jožo sa vypracoval na skvelého kardiológa, no na maturitných stretnutiach zostal nenápadný. Ochotne vysvetľoval spolužiakom príčiny rôznych ochorení a dával vizitky pre prípad potreby.

Roky plynuli a ja som sa ocitol v nemocnici, kde roky šéfoval práve Jožo. Bol tam aj on. Vážne chorý a o každý deň života bojoval pomocou liekov a iných preparátov. Prešli sme sa chodbami a ukázal mi obraz, ktorý tam visel. Namaľoval ho v našej dedine. Zasmial sa a povedal, že by sa chcel vrátiť do rokov na základnej škole.

V noci som sa prebudil a nemohol som zaspať. Boli tri hodiny. Vyšiel som na chodbu a prechádzal som sa. Zrazu čosi buchlo a rozbilo sa sklo. Obzrel som sa a ten pekný obraz ležal na dlažbe v črepinách. Ráno pri vizite som sa dozvedel, že Jožo v tom čase zomrel. Ale prečo aj jeho obraz? Aká sila vytrhla zo steny skobu, na ktorej visel, a prečo práve vtedy?

 

Hubová polievka
Outfity slovenskej prezidentky z oficiálnych návštev: Všimli ste si tieto detaily?
Vizáž Zuzany Čaputovej očami svetových médií: „Aj nám Francúzom vyrazila dych“!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×