Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jediný syn Lucie Bílej ušiel od slávy svojej matky do zahraničia: Ten poriadne vyrástol!

10.07.2019 (26/2019) Lucie Bílá (53) má zákaz hovoriť o svojom synovi Filipovi Kratochvílovi (24) pred širokou verejnosťou. Zmieriť sa tiež musela s tým, že ju pred časom opustil.
Jediný syn Lucie Bílej ušiel od slávy svojej matky do zahraničia: Ten poriadne vyrástol!
5 fotografií v galérii
Synovi dopriala len to najlepšie. Za prestížnu britskú školu, ktorú v detstve...
Autor fotografie: Profimedia

Syn speváčky Lucie Bílej je odjakživa považovaný za najrozmaznávanejšie dieťa v Českej republike. Keďže sa v súvislosti s ním v médiách viackrát skloňovalo slovo protekcia, pred štyrmi rokmi sa rozhodol postaviť na vlastné nohy.

„Nastal ideálny čas vyšliapať si vlastnú cestičku. Skúsiť robiť vlastné chyby,“ vyjadril sa v médiách, zbalil kufre a od zlatej Slávice sa odsťahoval. Dôvod bol pritom jednoduchý.

„Ak tú cestičku vy­šliapu deťom rodičia, presne im povedia, čo a ako majú robiť, napokon sa môže ukázať, že ju šliapu sami pre seba a celé to začne byť kontraproduktívne. Potom je veľmi ťažké byť so sebou spokojný, byť pyšný na svoju prácu, keď za tým všetkým stoja vlastne rodičia,“ uviedol prekvapivo úprimne.

Vďaka Luciinej cieľavedomej a tvrdohlavej povahe to od útleho detstva Filip rozhodne nemal jednoduché. S nálepkou rozmaznaného celebritného dieťaťa sa tak už niekoľko rokov snaží sebe a okoliu dokázať, že je viac ako len protežovaný synáčik.

„Nemám za sebou žiaden veľký úspech, vidím len úspech svojich rodičov. Neznamená to, že by som však napríklad nemohol využiť ich kontakty. Bol by som hlúpy. Nie v zmysle protekcie, to ani náhodou,“ vyhlásil krátko po maturite.

„Mama mi často ponúka, že niekam zavolá, niečo mi dohodí, to však odmietam. Poprosím ju napríklad o telefónne číslo, ale vybaviť si to chcem sám.“

Filípek, ako ho oslovuje, je dnes dospelý muž. 5 fotografií v galérii Filípek, ako ho oslovuje, je dnes dospelý muž. Zdroj: Profimedia

A hoci sa skromný mládenec počas svojich vysokoškolských čias zamestnal ako uvádzač, osvetľovač a kulisár v divadle svojho otca Petra Kratochvíla, aby si vyskúšal rôzne druhy prác, aj tak sa mnohí ľudia na neho pozerali cez prsty.

Na samostatné vykročenie do sveta mal totiž nachystané priam luxusné podmienky. K 18. narodeninám mu speváčka kúpila byt. Nie však hocijaký. Milujúca mamička mu vybrala to najokázalejšie, čo bolo v ponuke – celé štvrté poschodie v pamiatkarmi chránenej bytovke sídliacej na lukratívnej adrese v pražskom Starom Meste. Vysolila zaň „len“ 1,5 milióna eur.

„Život ma naučil myslieť na budúcnosť a investovanie do nehnuteľností považujem za najviac rozumné. Poistím tým celú svoju rodinu,“ ospravedlňovala svoju extrémnu rodičovskú veľkorysosť Lucie Bílá v médiách. Tú ešte zaklincovala kúpou miliónového auta pre svojho jedináčika.

Alergický

Nemožno sa preto čudovať, že po medializovaní týchto informácií Filip slávnej mame zakázal, aby o ňom na verejnosti hovorila. Speváčka sa synovo rozhodnutie so všetkou vážnosťou rozhodla rešpektovať.

„Hlavne nech je to moje dieťa šťastné, zdravé a nájde si to svoje miesto pod slnkom. Žiadne dieťa verejne známeho človeka to nemá jednoduché a môj syn nie je výnimkou. On mi vždy hovorí: ,Mami, dám si ťa vytetovať na rameno, ale už o mne, prosím, nehovor.‘ Snažím sa to rešpektovať, jediné, čo chcem, je, aby si našiel to svoje miesto, kde bude naozaj šťastný,“ povedala Bílá.

Nie vždy je však pre umelkyňu jednoduché synovo prianie do bodky naplniť. Na Filipa môže byť právom hrdá, vyštudoval Filmovú akadémiu Miroslava Ondříčka v Písku a v minulom roku sa rozhodol rozšíriť si vzdelanie o filmovú produkciu v Paríži.

Speváčka sa musela zmieriť s tým, že jej syn sa rozhodol žiť vo Francúzsku. 5 fotografií v galérii Speváčka sa musela zmieriť s tým, že jej syn sa rozhodol žiť vo Francúzsku. Zdroj: Profimedia

Opustil Českú republiku, aby začal študovať a žiť v krajine galského kohúta. Ako inak, anonymne. Bez toho, aby jeho okolie vôbec tušilo, z akej rodiny pochádza, prípadne čím sa živí jeho slávna matka. Pre Luciu to bola obrovská rana a odlúčenie od syna niesla naozaj ťažko.

„Myslím na neho veľmi často, chýba mi, ale nedá sa nič robiť. Francúzsko sa mu zapáčilo, má tam skvelú partiu priateľov, s ktorými idú za rovnakým cieľom,“ povedala presne pred rokom.

Filipovi v rozhodnutí odísť z rodnej zeme dokonca ani nebránila. „Čo by som to bola za matku, keby som držala na uzde človeka s potrebou vyletieť z hniezda? Nečudujem sa mu. On chce spoznať svet a nájsť si svoj vlastný. Ja svoj svet už mám, preto mi je doma dobre. Možno, keď zistí, ako to v zahraničí chodí, nájde sám seba a s pokorou sa vráti späť. Alebo je tu aj možnosť, že ostane v zahraničí a bude šťastný tam,“ povedala racionálne.

Na druhej strane v odlúčení so synom našla aj nebývalé výhody. „Myslím, že spolu komunikujeme viac než pred rokom, keď sa odsťahoval do Paríža.“

Matku Filip doma často nenavštevuje. O to väčšie prekvapenie jej prichystal pred pár dňami, keď sa po dlhom čase predsa len ukázal doma. Speváčka to, samozrejme, nevydržala a okamžite na sociálnu sieť zavesila spoločnú vysmiatu fotografiu. Konkrétnosti o jeho pobyte už však prezradiť nechcela.

„Môj syn teraz študuje sám seba. Nebudem mu do toho zasahovať. Keď ho stretnete, opýtajte sa ho, čo robí. Ako iste viete, mám zakázané hovoriť za neho. Jediné čo poviem, je, že ho milujem. Je to krásny, čarovný človek,“ uzavrela.

Filip sa na pár dní vrátil z Paríža, čo Lucie nevydržala a o radosť sa podelila s fanúšikmi na Instagrame. 5 fotografií v galérii Filip sa na pár dní vrátil z Paríža, čo Lucie nevydržala a o radosť sa podelila s fanúšikmi na Instagrame. Zdroj: Instagram

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×