Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Do domu prišli v hodine dvanástej. Tehotnú susedu zachránili vďaka záhadnému znameniu!

08.07.2019 (13/2019) Keby sme to svetlo nevideli, neprišli by sme. A to by mohlo mať tragické následky. Našťastie nás niekto privolal.
Do domu prišli v hodine dvanástej. Tehotnú susedu zachránili vďaka záhadnému znameniu!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Bývame v milej uličke. Je na nej asi desať domov a všetci sa navzájom poznáme, stretávame či usporadúvame rôzne spoločné akcie. Nie nadarmo sa hovorí, že suseda poznáš lepšie ako vlastnú rodinu. Vídaš ho dennodenne, v dobrých aj zlých chvíľach dlhé roky. Navyše, náš dom je postavený oproti susedovmu, a tak si vidíme priamo do okien. Vieme, kto kedy prišiel domov, kto kedy išiel von. Je to zvláštny druh vzťahu. Pekný a iný ako ostatné.

Oproti býva mladá rodina. Tak ako my. V čase, keď sa stala záhada, o ktorej by som vám rada napísala, čakali bábätko. Budúca mamička bola tesne pred pôrodom. Pred domom auto nemali, čiže jej manžel doma nebol. Ale v obývačke sa svietilo. Po čase lampa zhasla. Keď som však umývala v kuchyni riad, z ich domu na mňa začalo niečo blikať. Akoby baterkou na mňa niekto prerušovane svietil.

Zavolala som k sebe aj manžela. Ten zdesene povedal, že je to morzeovka, SOS. Utekali sme k susedom. Nikto nám neotváral. Našťastie vieme, kde majú schovaný náhradný kľúč. Otvorili sme dvere. Susedka ležala vo svojej posteli v kaluži krvi. Nevládala ani vstať. Jej pôrod sa skomplikoval a mala veľké bolesti. Rýchlo sme zavolali záchranku. Bábätko prišlo na svet zdravé a v poriadku.

Lekár nám povedal, že sme prišli v hodine dvanástej. Keby sanitka prišla neskôr, následky mohli byť fatálne. Aj suseda nám ďakovala. Pýtala sa, ako nám napadlo skontrolovať ju. Tak sme jej povedali o baterke a morzeovke. Zarazila sa. Vraj bola doma sama a nedokázala sa pre bolesti ani pohnúť. Ako je to možné? Kto nás k nej privolal?

 

Ako prvá Slovenka v UNESCO spolurozhoduje o kultúrnom dedičstve: Či chceme, alebo nie, trocha nám trčí slama z čižiem
Grilované kuracie krídelká
S dávnym priateľom sa stretli v nemocnici. Jeho obraz spadol presne vtedy, keď sa to stalo!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×