Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nevidela ho mesiac a obraz v zrkadle jej nedával zmysel. Keď sa TO dozvedela, pochopila, že to bola rozlúčka!

03.07.2019 (10/2019) Umývala som si zuby a stuhla som. V zrkadle sa mihla tvár podobná môjmu bývalému. Ale v byte nikto nebol!
Nevidela ho mesiac a obraz v zrkadle jej nedával zmysel. Keď sa TO dozvedela, pochopila, že to bola rozlúčka!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Konečne máme čas pre seba a máme si čo povedať. Aj sa počúvame, celkom pokojne na seba reagujeme a asi tú situáciu aj poriadne preciťujeme. Ja isto a Alexova tvár je tiež trochu zmäkčená. Asi sme už v sebe pochovali všetko zlé, čo sme jeden druhému v závere 13-ročného manželstva vyviedli. Zostala nám dcéra, ktorú obaja milujeme. Teraz tu sedíme pri pohári sektu, rozprávame sa, skáčeme si do reči, smejeme sa a je nám spolu dobre. Veľmi dobre.

Celé to naše stretnutie mi pripadá ako obraz z nejakej presladenej televíznej novely. Alex ma občas chytí za ruku a hlboko sa mi zahľadí do očí. Jeho oči sú magické, kedysi som im neodolala. Milovala som ich a stále ich mám rada, hoci mi už nepatria. Ešte pohárik a bodka. Cítim sa slobodná, ale uvedomujem si, že strácam istotu.

Alexa! Bol to spoľahlivý chlap. Ide do Austrálie začať nový život. Jeho priateľka tam už rozbehla biznis a on sa pripojí. No čo už, to sa v živote stáva. Na Sašku bude prispievať a možno sa spolu za ním niekedy vyberieme. Dopili sme, rozlúčili sa a na druhý deň ho taxík odviezol zbaleného na letisko. Dni ubiehali a ja som si naňho občas v dobrom spomenula. Možno preto, že som ho stále mala rada. Hoci ma zradil a opustil.

Ubehol možno mesiac a okrem esemesky, že je všetko o. k., som o Alexovi nič nevedela. A potom raz večer pri umývaní zubov som v zrkadle zbadala mužskú tvár. Strhla som sa, veď v byte som bola sama. Povedala som si, že asi nejaký tieň a pustila som to z hlavy. O dva dni som sa dozvedela, že Alex zahynul pri autonehode. Vtedy som tej epizódke so zrkadlom pripísala iný význam. Že sa so mnou prišiel rozlúčiť.

 

Hubová polievka
Outfity slovenskej prezidentky z oficiálnych návštev: Všimli ste si tieto detaily?
Vizáž Zuzany Čaputovej očami svetových médií: „Aj nám Francúzom vyrazila dych“!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×