Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jozef Jopo Poláček urobil zásadné rozhodnutie. Definitívna rozlúčka so Slovenskom?

26.06.2019 (24/2019) Jozef Jopo Poláček (46) žije a podniká na Kube. Na Slovensko ho to neťahá, preto sa rozhodol svoj rozprávkový dom predať.
Jozef Jopo Poláček urobil zásadné rozhodnutie. Definitívna rozlúčka so Slovenskom?
8 fotografií v galérii
Jozef Jopo Poláček sa do Havany natrvalo odsťahoval v roku 2014.
Autor fotografie: Miro Miklas, Život

Jozefa Poláčka dostala pred rokmi na výslnie hudobná relácia Deka vysielaná na obrazovkách Markízy. Po troch rokoch však úlohu moderátora zavesil na klinec a vrhol sa na podnikanie.

Zdravo sebavedomý to okomentoval slovami: „Vždy som vedel, ako zarobiť peniaze.“

Táto práca ho podľa vlastných slov s nástupom peoplemetrov prestávala baviť. Nepáčilo sa mu ani zistenie, že by ho bývalý šéf Pavol Rusko poľahky dokázal vymeniť za prvú sexi blondínu, ktorá by do televízie prišla.

Nechcel byť závislý od nikoho, preto rozbehol úspešný biznis. Organizoval koncerty, podujatia, točil reklamy, vydával platne, produkoval hudbu. Na vrchole úspechu spoznal kubánsku speváčku Glendu, ktorá mu porodila syna. Rodinka najskôr pendlovala medzi Slovenskom a karibským ostrovom, časom však takýto život prestal známeho producenta napĺňať.

Koncom roka 2014 sa preto natrvalo odsťahovali do kubánskeho hlavného mesta, Havany, odkiaľ sa tak skoro bývalý moderátor a producent nemá v pláne vrátiť. Ako prezradil pre portál Vanity Fail, momentálne si užíva najmä svätý pokoj a rozbieha gastrobiz­nis, do ktorého vložil nemalé peniaze.

Šesťizbová vila má rozlohu 586m2 a leži 25 km od Bratislavy. 8 fotografií v galérii Šesťizbová vila má rozlohu 586m2 a leži 25 km od Bratislavy. Zdroj: Nehnutelnosti.sk

„Urobil som si plán na ďalších 20 rokov. Chcem sa venovať sektoru služieb a gastronómie a poľnohospodárskej výrobe. Mám tu svoju usadlosť, je to normálne hospodárstvo, aj keď také luxusnejšie s bazénom a s kapacitami. Ale viac-menej pestujeme ovocie, zeleninu, ktorú chcem dodávať do podnikov, ktoré mám.

A spolu so svokrom a svokrou, ktorí majú nejaké priestory v centre, chceme tento rok otvoriť ďalší priestor. Bude to kokteilový bar v centre starej Havany, potom so svokrom otvárame džezový podnik,“ vysvetlil.

Známy dom

Jeho manželka Glenda žije aktuálne so synom opäť na Slovensku. Hoci má dvojica za sebou turbulentné obdobie, práve kvôli Joshuovi stále udržiavajú korektné vzťahy.

„Či sa rozvedieme, to sa ukáže. Možno sa rozvedieme, možno nie. V každom prípade milujeme nášho syna a zhodli sme sa, že sa nikdy nebudeme hádať, napádať sa právnikmi, rozmazávať náš život v médiách. Jednoducho Joshua je pre nás posvätný a pre jeho normálny vývoj sme s Glendou uzrozumení a sme v mieri,“ povedal nedávno v otvorenom rozhovore.

Moderátor a producent žije na Kube, rozprávkový dom sa rozhodol predať, hoci jeho manželka Glenda býva na Slovensku. 8 fotografií v galérii Moderátor a producent žije na Kube, rozprávkový dom sa rozhodol predať, hoci jeho manželka Glenda býva na Slovensku. Zdroj: Profimedia

Napriek tomu, že na Slovensku žije najbližšia Jopova rodina, on návrat späť vôbec nezvažuje. V ponuke realitných kancelárií sa navyše objavil jeho rozsiahly luxusný dom nachádzajúci sa v krásnom prírodnom prostredí Malých Karpát v časti Modra-Harmónia asi 25 kilometrov od Bratislavy.

Ide o 6-izbovú vilu s rozlohou takmer 586 štvorcových metrov a pozemkom 1 367 štvorcových metrov.

„Objekt navrhnutý renomovanými architektmi je citlivo zasadený do prírodného prostredia a má inteligentné dispozičné riešenie. Obytná a oddychová časť domu sú orientované do mierneho svahu nad vodnou plochou priehrady. Všetky obytné miestnosti na oboch podlažiach majú veľkoplošné zasklenia s juhozápadnou orientáciou, ktoré sprostredkovávajú vizuálny kontakt s okolitou prírodou a zároveň umožňujú výstupy na terasy, ktoré majú celkovú výmeru 172 štvorcových metrov,“ láka inzerát na viacerých realitných portáloch.

Architektonický skvost si niekdajší producent dal postaviť v roku 2009. Vkusne zariadiť mu ho pomáhala bývala priateľka Romana, no po rozchode si na samotu priviezol kubánsku ženu a pár rokov tu vychovával aj svojho syna.

Priestor má veľkorysú rozlohu s herňou, domácim kinom a saunou. 8 fotografií v galérii Priestor má veľkorysú rozlohu s herňou, domácim kinom a saunou. Zdroj: Nehnutelnosti.sk

Spomienky na krásne obdobie momentálne necháva za sebou, lepšie povedané, posúva novému majiteľovi. Nehnuteľnosť sa totiž predáva s kompletným zariadením a vybavením vrátane špičkových umeleckých diel a dizajnových doplnkov. Jeho príbytok zároveň ponúka herňu s domácim kinom či saunu.

Jopo za nehnuteľnosť pýta rovný milión eur, čo vzhľadom na použitý stavebný materiál, lokalitu a zariadenie nie je prehnaná suma.

Interiér a exteriér domu si na vlastné oči mali možnosť pozrieť a posúdiť diváci markizáckeho seriálu Milenky. Milenecké scény v tomto prostredí nakrúcali herečka Táňa Pauhofová s Markom Geišbergom. Návšteva filmárov v tomto dome nebola pritom ničím výnimočným. Nakrúcalo sa tu už mnoho reklám.

„Vianoce tam boli, z domu urobili kasíno, tam bolo už všeličo. Prenajímam ho na nakrúcania a rôzne firemné udalosti,“ priznal moderátor týždenníku Plus 7 dní.

Vo svojej odpovedi zašiel ešte ďalej, keď uviedol, že prenájmom nehnuteľnosti na komerčné účely dokázal slušne zarobiť. Hoci vďaka domu zinkasoval slušné peniaze a má v ňom uložené spomienky na šťastné rodinné obdobie, rozhodol sa ho zbaviť. Prečo to urobil, je záhadou. Na naše otázky totiž do uzávierky nereagoval.

V tomto priestore sa nakrúcalo veľa televíznych reklám. 8 fotografií v galérii V tomto priestore sa nakrúcalo veľa televíznych reklám. Zdroj: Nehnutelnosti.sk

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×