Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rozdelil národ? Karel Gott spravil krok, ktorým prebudil svojich neprajníkov

28.05.2019 (20/2019) Karel Gott (79) tesne pred oslavou osemdesiatych narodenín naspieval dueto s talentovanou dcérou Ellou (13). Neprajníci neostali ticho.
Rozdelil národ? Karel Gott spravil krok, ktorým prebudil svojich neprajníkov
4 fotografie v galérii
Napriek mnohým pozitívnym reakciám, internetoví neprajníci označili spevákovu mladučkú...
Autor fotografie: Profimedia

Napriek pokročilému veku a neutíchajúcim zdravotným problémom Karel Gott opäť dokázal, že tomuto svetu má svojou tvorbou ešte stále čo povedať. Začiatkom mája pustil do éteru skladbu Srdce nehasnou, ktorú pre neho napísal spevák kapely Kryštof Richard Krajčo (41).

„Vystihol môj momentálny pocit, čo prežívam. Je to rozhovor pomaly starnúceho otca, ktorý má svoje skúsenosti a vie, čo všetko ho môže čakať, aké prekvapenia, napríklad aj nemilé, s veľmi mladou dcérkou,“ opísal Gott spoluprácu s Krajčom, ktorý mimochodom doteraz tvoril takmer výlučne pre svoju kapelu.

Pieseň na sociálnej sieti YouTube zaznamenala obrovský úspech a v priebehu týždňa má na konte 3 milióny zhliadnutí. Maestro si zároveň pochvaľuje, že piesňou, ktorá chytá za srdce, jeho dcérka Charlotte Ella dokázala, že je z nej už hotová speváčka.

Skladba zároveň predznamenáva dve špeciálne kolekcie hitov legendárneho speváka, ktoré vydavateľstvo Supraphon chystá k veľkolepej oslave jeho okrúhleho životného jubilea.

Ide v jeho šľapajach

Štvornásobný otec Karel Gott našiel svoju pokračovateľku. Charlotte Ella už v minulosti na spoločenských podujatiach dokázala, že sa rozhodne nebojí kamier ani svetiel reflektorov. Podľa vzoru svojho otca sa rozhodla vydať v jeho stopách.

Ella a Karel naspievali dueto Srdce nehasnou. Pieseň pre nich napísal spevák Richard Krajčo. 4 fotografie v galérii Ella a Karel naspievali dueto Srdce nehasnou. Pieseň pre nich napísal spevák Richard Krajčo. Zdroj: Youtube

Gottova kariéra je pritom v našich končinách stelesnením rozprávkového sna. Po boku úspešného otca má však Charlottina spevácka dráha rozhodne inú

štartovaciu pozíciu ako u bežných začínajúcich spevákov. Práve tejto skutočnosti sa chytili hejteri na sociálnych sieťach a na mladučkej speváčke nenechali nitku suchú. Niektorí zašli až tak ďaleko, že ju označili za protekčnú zlatokopku.

„Charlotte by si mala užívať svoje detstvo a nie zo seba robiť hviezdu a nechať sa medializovať,“ znela jedna z množstva negatívnych reakcií. „Čo z nej len bude? Ďalšia zlatokopka ako jej mama Ivanka?“ Pripojili sa ďalší. „Dievča je to pekné, ale podľa mňa je z neznámych príčin protežované,“ sťažovali sa mnohí diváci.

Niektorí kritizovali Charlottin spev, dokonca text a hudbu piesne. Začínajúca speváčka sa hneď na samom začiatku svojej speváckej cesty zoznámila s ľudskou závisťou a nenávisťou.

Našťastie, neostalo len pri negatívnych emóciách. Internet zaplavili aj mnohé pochvalné ohlasy nadšených fanúšikov Karla Gotta a teraz už aj jeho dcéry. Z dueta má obrovskú radosť aj samotný spevák.

„Je to pieseň, po ktorej som túžil dlhší čas. Som hrdý na to, s akým nasadením a profesionalitou to Charlottka naspievala,“ uviedol pre české médiá.

Nový vietor

Tri dni po uvedení dueta zaznela skladba aj na poslednej rozlúčke s mladým futbalistom Josefom Šuralom (28). Ten zomrel 29. apríla nadránom počas tragickej nehody mikrobusu v Turecku, kde hral za Alanyaspor.

Gottovci sú pyšní na obidve dcéry. Kým Ella spieva, Nelly sa venuje tancu. 4 fotografie v galérii Gottovci sú pyšní na obidve dcéry. Kým Ella spieva, Nelly sa venuje tancu. Zdroj: Profimedia

Pieseň dala do obradu zaradiť jeho vdova Denisa hneď po anglickom songu Remember Me od speváka Miguela. Ten v minulosti Josef spieval svojim malým dcéram Vanesse (5) a Melise (3). „Skladba Srdce nehasnou bola naozaj silným momentom celého obradu,“ zhodli sa svorne smútiaci prítomní.

„Pieseň v sebe nesie emotívnu hĺbku a energiu rozpravy medzi otcom a jeho dospievajúcou dcérou,“ vyhlásil samotný slávik.

Určite však nečakal, že len pár dní po jej uvedení jeho a dcérin hlas rozoznie smútočnú sieň brnianskeho krematória. Aj tento krok dáva tušiť, že dueto sa v priebehu krátkeho času stalo medzi širokou verejnosťou veľmi obľúbeným.

Zároveň treba podotknúť, že úspech Gottovho songu umelca nakopol na ďalšie aktivity. Počas sviatočného Dňa víťazstva nad fašizmom si osemdesiatnik založil svoj oficiálny instagramový účet.

„Vážení a milí priaznivci, vítam vás na svojom prvom a oficiálnom instagramovom účte,“ prihovoril sa fanúšikom zlatý slávik v krátkom videu. Všetkým priaznivcom zároveň poprial pekný deň a uistil ich, že aj vďaka tejto sociálnej sieti s nimi bude v častejšom kontakte.

Nanešťastie, účet, na ktorom mu v priebehu pár minút pribudlo hneď 10 000 sledovateľov, mu niekto napadol a ešte v ten deň definitívne zmizol. Spevák si preto založil ďalší účet, ktorý na radosť všetkých jeho obdivovateľov konečne funguje. Teraz mnohí dúfajú, že sa práve vďaka Instagramu dozvedia o živote legendárneho umelca ešte viac.

Skladba mala za 24 hodín na YouTube 240 000 zhliadnutí, dnes má už viac ako päť miliónov. 4 fotografie v galérii Skladba mala za 24 hodín na YouTube 240 000 zhliadnutí, dnes má už viac ako päť miliónov. Zdroj: Youtube

 

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×