Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nervózny pes zmaril turistiku. Majiteľka pochopila, čo ho vystrašilo, až keď si vypočula mrazivý príbeh!

17.06.2019 (12/2019) Nádherná príroda, pekný deň a na jednom mieste pes zrazu stuhol. Dopredu ani krok.
Nervózny pes zmaril turistiku. Majiteľka pochopila, čo ho vystrašilo, až keď si vypočula mrazivý príbeh!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Množstvo kvetov, čistý vzduch a modrá obloha nad nami. Vôkol ticho, len vtáky sa dorozumievajú tou svojou vtáčou rečou. Sesternica Hanka mi sľubuje Pohádku. Prekvapenie. Teším sa. Kráčame chodníčkom a moja Aja občas zastane a zavetrí. Typická velšteriérka.

Ideme už asi hodinu a spomíname na zážitky z detstva, keď sa naše rodiny pravidelne navštevovali. Raz v Česku a potom na Slovensku. Hanka má Šumavu dobre prechodenú, no na mieste, kam smerujeme, už dobrých 20 rokov nebola. Samota Pohádka je v peknej prírode, ale...

Mierne stúpanie a v diaľke vidím trochu rozpadnuté budovy. Ideme bližšie a akosi sa necítim vo svojej koži. Po chvíľke Aja prudko zabrzdí. Pohladím ju, pozrie sa na mňa a sklopí uši. Bojí sa! Čoho? Zver to nebude, to by už štartovala aj vôdzku by mi vytrhla. Potiahnem ju. Vzpiera sa, kňučí a začne sa olizovať. Robí to vždy, keď cíti nebezpečenstvo. Rozhliadame sa, ale nič nevidíme. Aja protestuje, ne­chce sa pohnúť. Vzdáme to, hoci nič nechápem.

Hanka len tuší príčinu a cestou späť počúvam strašidelný príbeh o tom, ako tu kedysi dávno ukameňovali starú bylinkárku. Tesne pred smrťou prekliala samotu aj majiteľov. Potom sa tu vraj diali čudné veci. V dome sa ozýval plač a kroky. Muž to nezniesol, obesil sa. Po vojne museli samotu opustiť jej nemeckí obyvatelia. Ich pobyt tu bol nežiaduci.

Aj ďalším táto samota v nádhernom prostredí prinášala problémy a tragédie. Asi najväčšie, keď sa tu usadil sériový vrah. Dokázali mu len 5 vrážd, no predpokladá sa, že časti niektorých tiel sú zakopané v okolí. Všade v blízkosti cítiť negatívnu energiu. Tá zabrzdila Aju? Alebo duch niektorého nebožtíka?

 

Učí deti prežiť v prírode, vedie ich k hodnotám a spolupráci. Prečo sa o skautingu na Slovensku veľa nehovorí?
Speváčka Adele priznala rozpad manželstva: Toto je jej náhrada za manžela!
Bude chrípka zabíjať? Epidemiológ hovorí, ako sa brániť a či očkovanie pomáha

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×