Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cestou autom jej prišlo zle. Ako ju mohla zachrániť mama? Už niekoľko rokov bola...

01.07.2019 (10/2019) Stihla som ešte zaparkovať a potom som odišla do neznáma. Nebyť mŕtvej mamy, asi by som tu už nebola.
Cestou autom jej prišlo zle. Ako ju mohla zachrániť mama? Už niekoľko rokov bola...
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Bežný hektický deň, navyše piatok. Som dosť vyčerpaná. Nad vodou ma drží myšlienka, že o chvíľu vypadnem z roboty a presuniem sa na chalupu. Necelá hodinka jazdy a som medzi svojimi a v dedinskom tichu. Dcéra s vnučkami tam už víkenduje. Volala mi, že večer bude grilovačka. Ešte šťastie, že som zbalená a veci mám v aute.

Konečne pohov, sadám do auta. Pomaly sa prekľučkujem na výpadovku, počúvam hudbu a teším sa. Predstavujem si, ako nám bude spolu dobre a poriadne si oddýchnem. Lebo aj v pondelok je voľno. Po necelej hodinke zídem z diaľnice a zamierim k známej križovatke. Je mi zrazu akosi čudne. Vidím dvojmo, ba až zahmlene. Spomalím, pretriem si oči, obleje ma studený pot. Ťažko sa mi dýcha.

Rýchlo odbočím na mini parkovisko, zastanem, zrejme stratím vedomie a ocitnem sa kdesi v neznáme, vo veľkej hmle a je mi tak zvláštne dobre. Objavia sa akési zahalené postavy a posúvajú ma dopredu. Kráčam, neviem kam, a zrazu je predo mnou nebohá mama. Zastane pred tými postavami a vytiahne ma mimo. Zase som v tej hmle, mama sa stratí, je mi dobre.

Otvorím oči, nič nechápem. Vonku je už šero. Napijem sa vody a naštartujem. Pomaly sa pohnem smerom do dediny, kde máme chalupu. Mala by som zrejme volať záchranku, ale ja to vydržím. Veď dcéra je lekárka, niečo mi pichne a bude fajn. Som asi len prepracovaná. No opäť čudne vidím a ťažko dýcham. Zastanem pri autobusovej zastávke, chcem čakajúcim niečo povedať, no pohltí ma tma. Nemocnica. Prekonala som ťažký infarkt a je zázrak, že som bez pomoci lekárov ten prvý atak prežila. No bola tam mama. Myslím si, že to ona ma najskôr zachránila. Až potom lekári.

 

Hubová polievka
Outfity slovenskej prezidentky z oficiálnych návštev: Všimli ste si tieto detaily?
Vizáž Zuzany Čaputovej očami svetových médií: „Aj nám Francúzom vyrazila dych“!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×