Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Počúvate svoje sny? Hovoria nám viac, ako si myslíme!

16.05.2019 (8/2019) Stála som na blokocha zaznel výstrel štartéra. Zostala som stáť ako prilepená.Telo už nebolo moje.
Počúvate svoje sny? Hovoria nám viac, ako si myslíme!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Šport a literatúra boli moje vášne od školských lavíc. Držali ma aj na gymnáziu. Zamilovala som sa najmä do plávania. Plaváreň bola hneď vedľa školy, tak s tréningmi nebol problém. Náš telocvikár bol skutočne skvelý tréner. Rozumel športu aj nám.

Bola som v druhom ročníku a pripravovali sme sa na stretnutie s priemyslovákmi. To boli naši najčastejší súperi v atletike a v loptových hrách. No teraz to bol plavecký trojboj. Každý musel zaplávať prsia, znak a voľný spôsob. Za umiestnenie získa body a ktorí pretekári ich získajú najviac, tá škola vyhráva. Reprezentovalo nás desať, z toho päť chlapcov.

Na stretnutie sme sa pripravovali a trénovali oveľa viac ako obyčajne. No ja som mala pocit, že sa so mnou čosi deje. Bola som unavená, vyčerpaná a občas mi z ničoho nič vypadla z ruky kniha. Pripisovala som to intenzívnym tréningom. Okrem toho ma prenasledovali čudné sny. Že prechádzam cestou, uprostred zostanem stáť a nie a nie sa pohnúť. Alebo že ráno nemôžem vstať z postele. Hovorila som si, sú to len hlúpe sny. A vôbec mi nenapadlo, že by to tak mohlo byť aj v skutočnosti. Veď moje telo chvíľami akoby odmietalo reagovať na moje pokyny.

A potom prišli tie preteky. Necítila som sa dobre, nechcela som nastúpiť, ale tréner na tom trval. Tak som sa rozplávala a postavila na štart. Zaznel výstrel a ja som zostala stáť ako prikovaná. Nohy neprijali pokyn z mozgu. Ale to už nebol sen! Tak sa to začalo. Vyšetrenie u lekárov a krutá diagnóza: skleróza multiplex. Zmaturovala som aj vysokú školu som zvládla, no som čoraz viac bezvládna. A občas uvažujem o tom, ako sa mi mohla prisniť moja diagnóza.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×