Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aneta Parišková našla konečne toho pravého: Vieme kto to je a ako bude vyzerať svadba!

13.05.2019 (18/2019) Aneta Parišková (45) je od minulého roka zasnúbená a s priateľom Miroslavom (47) aktuálne riešia záležitosti okolo svadby, ktorá bude čoskoro.
Aneta Parišková našla konečne toho pravého: Vieme kto to je a ako bude vyzerať svadba!
12 fotografií v galérii
Konečne má po svojom boku partnera, ktorý jej je oporou, a chlapci s ním veľmi dobre...
Autor fotografie: Instagram

Aneta Parišková sa aj tento rok zúčastnila na vyhlasovaní výsledkov diváckej ankety OTO 2018, ktorú v jej začiatkoch suverénne vyhrala. Na prelome milénia totiž patrila k najobľúbenejším televíznym moderátorkám. Hoci v pracovnej oblasti sa jej darilo, citový život za mediálnou slávou výrazne pokrivkával. Po dvoch nevydarených manželstvách, z ktorých má troch krásnych synov Daniela (11), Gabriela (7) a Nathana (6), sa zdá, že po svojom boku konečne toho pravého – odborníka na informačné technológie Miroslava Polakoviča. Ten pracuje v známej americkej podnikateľskej oblasti Silicon Valley v Kalifornii. „Som šťastná, presne po takom mužovi som túžila. Verila som, že mi raz Pán Boh takého dopraje,“ povedala nám, opierajúc sa o jeho plece.

V jednom rozhovore ste v minulosti povedali, že túžite po mužovi, o ktorého sa budete môcť oprieť.

O Mirka sa mi naozaj dobre opiera. (Smiech.)

Aby sme však boli aktuálni, v rodine máte za sebou mimoriadnu udalosť – ďalšieho prváka.

Miroslav: To si už stihla dať na sociálne siete?

Aneta: Áno, cestou v aute na Ota som to zverejnila. (smiech) Bolo to krásne, pretože Nathanko sa veľmi tešil na zápis. Dokonca sa na tento deň „vyštafíroval“ do obleku, nagéloval si vlasy, navoňavkoval sa. Naozaj nič nepodcenil.

Tak to máte doma ozajstného štramáka.

On je naozaj veľký elegán. Tešíme sa, lebo to zvládol na výbornú. Zhodou okolností bola pri zápise Gabrielkova triedna učiteľka. Gabko rovno pred ňou zahlásil: „Nathan, toto je naša učka, je veľmi dobrá!“ (smiech) Musím priznať, že Nathan sa úprimne teší do školy. Naozaj veľmi, dokonca si mal po zápise možnosť vybrať v hračkárstve hračku za to, ako to celé zvládol.

Pri dvoch starších bratoch to totiž nemal vôbec jednoduché. Od školy ho systematicky odhovárajú a práve v deň zápisu to vyvrcholilo. Svorne mu hovorili o tom, ako bude v škole trpieť, aké je to hrozné mučenie vstávať skoro ráno, robiť si domáce úlohy, mať písomky, povinnosti.

Našťastie sa nedal odradiť. Aj ja sama ho upokojujem, aby nedal na bratov. Verím, že sa bude učiť s radosťou a rovnako rád bude chodiť do školy a že toto jeho nadšenie v septembri spolu so spomínanými povinnosťami nepominie. Hoci mám také tušenie, že pri jeho nadšení určite nie.

Aneta s chlapcami absolvovala športovú diagnostiku, aby vedela, na aký šport majú deti nadanie. 12 fotografií v galérii Aneta s chlapcami absolvovala športovú diagnostiku, aby vedela, na aký šport majú deti nadanie. Zdroj: Instagram

Vy ste tento deň poňali naozaj slávnostne, keď Nathan dostal ešte aj darček.

Áno, po zápise sme spolu išli na spoločný slávnostný obed, ale popoludní sme mali ďalšie povinnosti. Boli sme totiž s chlapcami na športovom testovaní detí. Ide o športovú diagnostiku, ktorá na základe rôznych testov, dokonca aj osobnostných, vyhodnocuje, na aký šport sa dané dieťa hodí. Pristupujeme k tomu zodpovedne, preto sme sa rozhodli chlapcov do takého testovania zapojiť.

Takže najskôr bol zápis, potom obed, ja som si kvôli Otovi ešte odskočila za našou šikovnou maskérkou do Jojky, Mirko bol zatiaľ kúpiť s deťmi darček pre nášho nového školáka, potom sme absolvovali toto testovanie a večer sme ukončili čerešničkou v podobe galavečera OTO.

Vypýtal si Nathan niečo špeciálne?

Miroslav: Špeciálne nie, skôr typickú chlapčenskú hračku – terč. (smiech)

Aneta: Samozrejme, pri troch chlapcoch musíme výber hračiek zvažovať, aby sa navzájom nepozabíjali. Niektoré typy hračiek nekupujem vôbec. V tomto smere som veľmi opatrná. Vo veľa veciach ma vycvičila moja škôlka, kde je pre mňa bezpečnosť detí na prvom mieste.

Mám skutočne obrovskú zodpovednosť za maličké deti, mnohokrát mám z toho už aj nočné mory, keď vidím, čo všetko sa môže deťom stať. Keďže vopred rátam s problémami, preventívne niektoré druhy hračiek v škôlke nemám, lebo sú nebezpečné, a keďže doma mám troch chlapcov, nekupujem také hračky ani domov.

Akú školu ste Nathanovi a starším chlapcom vybrali? Ide o klasickú základnú školu alebo zameranú na jazyky, šport či umenie?

Nie, je to klasická základná škola.

Miroslav: Ide o školu, ktorá je najbližšie k nášmu domu.

Aneta: Presne tak, je to škola, ktorá je naozaj veľmi blízko. Toto bol hlavný dôvod, prečo sme pre seba hľadali nové bývanie a sťahovali sa, aby deti mohli chodiť samy každé ráno do školy. Síce šoférujem rada, ale za tie roky strávené v aute sme si povedali, že tak pre mňa, ako aj pre deti bude najjednoduchšie a najpohodlnejšie, keď budú do školy chodiť samy. Daniel, ktorý je teraz piatak, s Gabrielom, druhákom, už aj každé ráno chodia do školy bezo mňa, čo je skvelé.

O vstup do sveta informačných technológií Anety sa postaral priateľ Miroslav. Na jednom z prvých rande jej kúpil iPhone. 12 fotografií v galérii O vstup do sveta informačných technológií Anety sa postaral priateľ Miroslav. Na jednom z prvých rande jej kúpil iPhone. Zdroj: Emil Vaško

Predpokladám, že tento najmladší už vie popri starších súrodencoch čítať a písať. Toto tí mladší súrodenci zvyknú „odkukať“.

Nathan sa veľmi snaží, ale starší chlapci ho vždy odsotia, hovoria mu, že je na to ešte malý. Tým, že ho od čítania odhovárajú, má však ešte väčšiu motiváciu učiť sa čítať. Nehovorím, že vie prečítať všetko, ale veľa prečítať naozaj vie. Vôbec na neho netlačíme. Skôr si však myslím, že Nathan túži byť školákom preto, aby sa mohol cítiť medzi Danielkom a Gabkom rovnocennejšie. Už sa mu totiž nebudú smiať, že je iba škôlkar.

Keď sa tak teší na školu, predpokladám, že povinnú školskú výbavu už má kúpenú.

Nie, na toto máme ešte čas a budeme to riešiť až v auguste. Teraz sme Nathankovi kupovali len spomínaný nový oblek.

Oblek môže rovno využiť na vašu svadbu, ktorú chystáte a o ktorej sa už toľko píše.

Má dva obleky, takže si tesne pred svadbou určite vyberie.

Ako ste na tom s prípravami?

Máme už konkrétny termín aj miesto, aktuálne pracujeme na detailoch. Nebude to svadba pre piatich hostí, ale svadba, kde sa stretnú obe naše široké rodiny, priatelia, známi, všetci, ktorých máme radi. Máme jasnú predstavu o tom, ako to celé bude vyzerať. Práve riešime zoznam hostí a pracujeme na pozvánkach. Mnohí sa ma pýtajú, či budem mať družičky, či budú chlapci niesť prstienky, ale to sú detaily, ktoré zatiaľ úplne premyslené nemáme. Dokonca ešte nemám ani svadobné šaty, hoci približnú predstavu toho, čo by som asi chcela, už mám.

Miroslav: Obaja hlavne chceme, aby sa naše rodiny prišli zabaviť, zapriať nám, aby sa v ten deň všetci dobre cítili, to je pre nás podstatné.

Aneta: Rada by som tiež dodala, že chceme, aby sa naše rodiny spoznali a, samozrejme, aby nám všetkým spolu bolo dobre.

Miroslav, vaše dcéry sú už takmer dospelé, ale ako vychádzate s chlapcami?

Určite cítim rozdiel vo výchove, pretože chlapci sú omnoho divokejší, radi experimentujú, stále niečo vymýšľajú. Dievčatá sú na druhej strane skôr pokojnejšie. Vo všeobecnosti však platí, že deti sú skrátka deti. Dôležité je to, s kým tieto deti vychovávate, akého partnera máte po svojom boku. S Anetkou máme rovnaké ciele, vyznávame rovnaké hodnoty a obaja si rozumieme. To je základom nielen vo vzťahu, ale aj vo výchove detí.

Miroslav má z predošlého manželstva takmer dospelé dcéry, s Danielom, Gabrielom a Nathanom si však veľmi dobre rozumie. 12 fotografií v galérii Miroslav má z predošlého manželstva takmer dospelé dcéry, s Danielom, Gabrielom a Nathanom si však veľmi dobre rozumie. Zdroj: Instagram

Chystáte sa aj na svadobnú cestu?

Aneta: Uvažujeme o niečom špeciálnom, ale viac nebudeme prezrádzať.

Viac sa dozvieme z vašich sociál­nych sietí, kde ste začali byť aktívna a kde z času na čas uverejníte aj niečo zo svojho súkromia?

A nie je to úžasné? Viete čo, uvedomila som si, že toľko zaujímavých vecí sa deje v mojom živote a pritom sa ma každý pýta len na to isté. Mirko mi založil Instagram, prepojil to s Facebookom, lebo ja sa v týchto veciach vôbec nevyznám. Úprimne poviem, že ovládam len tých pár krokov, ako uverejniť fotografiu, a viac neviem nič. (smiech)

Ale rozhodla som sa na sociálne siete pridávať veci, ktoré považujem za zásadné a dôležité, ako napríklad to, že Nathanko je prvák alebo že treba chodiť darovať krv. To sú veci, ktoré sú pre mňa dôležité a o ktoré sa rada podelím. Ak sa zdajú zaujímavé aj niekomu inému, budem úprimne rada, keď to bude šíriť ďalej.

Je zaujímavé, že hoci nie ste skúsená v informačných technológiách, váš nastávajúci manžel je ítečkár.

Som naozaj stará škola a je až komické, že môj budúci manžel má práve túto profesiu. Musím sa priznať, že až donedávna som dokonca používala klasický tlačidlový telefón. Hneď na jednom z našich prvých rande mi Mirko priniesol iPhone a povedal, aby som ho začala používať a viac pred ním tlačidlový telefón nevyťahovala. (smiech) Postupne sa však v tomto smere vzdelávam a učím sa nové veci.

Mirko ma napríklad presviedča, aby som tiež začala používať kalendár v telefóne a doň si zapisovala veci. Veľmi sa však tomu bránim, nechcem to, lebo ja diár vo svojom živote naozaj potrebujem. Zakladám si doň rôzne veci, zapisujem hocičo a zároveň na voľné miesta, ktoré mi ostanú, si dávam značku slniečka a vedľa nej si zapisujem rôzne hlášky svojich detí. Buď je to dialóg medzi nimi, alebo nejaký výrok. A tieto diáre si potom odkladám.

Za posledných 10 rokov ich mám odložené všetky. Keď raz budú chlapci dospelí, tak im to budem môcť prečítať. Napríklad to vytiahnem pri príležitosti ich svadby a prečítam niektoré výroky, ktoré mi povedali.

Mám jeden čerstvý spred niekoľkých dní. Danielko sa ma totiž pýtal, prečo si s Mirkom dávame doma pusinky, tak som mu povedala, že toto bude robiť aj on, keď bude veľký a bude mať frajerku. Na to mi povedal: „Fuj! Nikdy!“ Tak som sa ho zo zvedavosti ďalej pýtala, čo s ňou bude teda robiť. Odpovedal, že s ňou predsa bude hrať videohry. (smiech) To sú veci, ktoré určite jedného dňa veľmi ocení tak on, ako aj jeho bratia, lebo podobných výrokov mám vo svojich diároch zapísaných naozaj veľmi veľa.

Aneta sa po dlhom odmietaní sociálnych sietí zaregistrovala na Instagrame, kde z času na čas zdieľa svoje súkromie. 12 fotografií v galérii Aneta sa po dlhom odmietaní sociálnych sietí zaregistrovala na Instagrame, kde z času na čas zdieľa svoje súkromie. Zdroj: Instagram

Z Instagramu sme sa tiež dozvedeli, že cez víkendy chodievate na prechádzky so psíkmi z útulku. Neplánujete deťom kúpiť vlastného?

Je pravda, že psíka sme do domu chceli, aby bol k chlapcom do páru. Zistili sme, že keď sú v páre, vedia sa lepšie zahrať. Lebo keď sú len traja, dvaja sa vždy spoja a tomu tretiemu robia zle. Veľakrát si od môjho brata, ktorý má dvojročného syna, Alanka požičiavame. Keď je u nás, tak sú chlapci štvorka a veľmi pekne sa spolu zahrajú. Alanka majú veľmi radi, z čoho sa úprimne teším, pretože aj ja mám so svojím bratom výborný vzťah.

A k tomu psíkovi musím povedať, že chlapci by ho veľmi chceli, dokonca aj my sme veľmi chceli. Mirko mal psa vždy, ja nie. Myslím si, že domáce zvieratko je pre deti super terapia. Dokáže ich veľa naučiť. Vďaka nemu si vedia ventilovať svoje emócie, aj keby im dokonca chýbali priatelia, psík im priateľov vynahradí.

Bohužiaľ, objektívne musím priznať, že by bolo z našej strany veľmi nezodpovedné, keby sme doma psíka mali, lebo by sme na neho nemali čas. Práve preto cez víkendy chodievame do útulku a tam chlapci „venčia“ psíky a psíky zas „venčia“ chlapcov. Sme spokojní, že sme to takto vyriešili. Mirko ako skúsený psičkár chlapcov učí, ako sa k nim správať, ako k nim pristupovať, keďže ja psičkár nie som a neviem to.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×