Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rozprával sa s ním, aj keď mu bol pred časom na pohrebe: Bol to naozaj iba sen?

07.05.2019 (7/2019) Som si istý, že to bol on. Vznášal sa nado mnou. A ja som sa tešil, že aspoň na okamih môžem byť s ním.
Rozprával sa s ním, aj keď mu bol pred časom na pohrebe: Bol to naozaj iba sen?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Smrť je vždy bolestná. O to viac, keď zomrie mladý človek. Dobrý kamarát nešťastne spadol na lyžovačke v Taliansku, nebolo mu už pomoci. Ostala po ňom manželka, zdrvení rodičia a nešťastní priatelia. Mal čo tomuto svetu dať, ťažko sa nám všetkým zmierovalo s jeho odchodom.

Jeho smrť ma veľmi zasiahla. Neustále som na neho myslel. Často sa mi o ňom aj snívalo. Raz bol však sen iný ako ostatné. Sedel som pri pive s priateľmi, po chvíli som im oznámil, že príde aj „on“. Všetci zmeraveli: „Veď je mŕtvy.“ Po chvíli však naozaj prišiel. Na očiach mal čierne veľké okuliare, bol bledý a šíril sa okolo neho nepríjemný zápach. Po celom tele mi prechádzal mráz. Túžil som sa s ním však zhovárať, byť aspoň chvíľu s ním ako za starých čias.

Keď si zložil okuliare, mal obrovské kruhy pod očami čiernymi ako uhoľ. Sám neviem, či sa to očami vôbec dalo nazvať. Po chvíli som sa však pri ňom cítil ako kedysi, rozprávali sme sa dlho, smiali sme sa, spomínali... Zabudol som na jeho podobu a bol som šťastný, že s ním môžem byť. Odrazu zvážnel a povedal: „Neboj sa, mňa už nič nebolí. Chýbate mi, ale som šťastný, že vás môžem aspoň vidieť!“

Keď to dopovedal, zobudil som sa. A nad sebou som zbadal biely oblak. Vznášal sa nado mnou, videl som ho, cítil som ho... Desil ma a zároveň tešil. Potom zmizol. Moje pocity strachu sa zmenili na veľkú radosť. Radosť, že som mohol byť ešte chvíľu s ním. A že nás úplne neopustil.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×