Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najbohatšie rozvody v histórii ľudstva: Na prvom mieste Jeff Bezos a za ním dlho nikto

20.04.2019 (15/2019) Najdrahší rozvod histórie – tak sa dá nazvať koniec manželstva Jeffa (55) a MacKenzie (47) Bezosovcov. Ich finančné vyrovnanie vystrelilo jeho exmanželku medzi superboháčov.
Najbohatšie rozvody v histórii ľudstva: Na prvom mieste Jeff Bezos a za ním dlho nikto
12 fotografií v galérii
Bezosovci spolu vychovávali štyri deti. Troch synov splodili spoločne, dcéru si pár...
Autor fotografie: Archív NMH

Viac než 35 miliárd dolárov dostane MacKenzie Bezos po rozchode s mužom, s ktorým žila 25 rokov a má s ním 4 deti. Jeff Bezos odstúpil svojej manželke 4 percentá zo 17-percentného podielu v Amazone, ktorý vlastní, a tie zodpovedajú hodnote 35,6 miliardy dolárov.

Obaja vyhlásili, že ich rozchod bol korektný a vzťah medzi nimi zostáva dobrý. Jeff Bezos uznáva, že jeho bývala manželka má na budovaní internetového obchodu Amazon obrovský podiel. V čase, keď v roku 1994 túto obchodnú sieť rok po svadbe založil, patrila medzi jeho prvých zamestnancov.

MacKenzie Bezos vo svojich tweetoch uviedla, že manželovi prenechá hlasovacie práva nad svojím podielom vo firme. Vzdáva sa tiež všetkých svojich záujmov v denníku The Washington Post a vo vesmírnej spoločnosti Blue Origin, za ktorými je aj jej exmanžel.

Jeff Bezos zostáva aj po rozvode najbohatším človekom planéty, jeho exmanželka MacKenzie sa zase stáva treťou najbohatšou ženou na svete.

Jeff Bezos a MacKenzie boli manželmi 25 rokov, ich rozvod je doposiaľ najdrahším rozvodom vôbec. 12 fotografií v galérii Jeff Bezos a MacKenzie boli manželmi 25 rokov, ich rozvod je doposiaľ najdrahším rozvodom vôbec. Zdroj: Profimedia

Talentovaná spisovateľka

Amazon je v súčasnosti najväčšou internetovou obchodnou spoločnosťou. Vlani mal obrat 232 miliárd dolárov a vďaka tomuto podnikaniu bol majetok rodiny Jeffa Bezosa podľa časopisu Forbes 131 miliárd dolárov.

MacKenzie je úspešnou spisovateľkou, napísala 2 romány. Spisovateľka Toni Morrison ocenená Pulitzerovou cenou, ktorá učila MacKenzie na Princetonskej univerzite, vyhlásila, že bola jednou z najtalentovanejších žiačok, aké kedy mala na svojich hodinách kreatívneho písania.

Ak bude MacKenzie rovnako kreatívna pri zhodnocovaní peňazí, jej majetok ešte porastie. Vyhlásila, že na budúcnosť sa teší a má veľké plány. Tie má zrejme aj jej exmanžel Jeff Bezos, vyšlo totiž najavo, že za rozvodom stál pravdepodobne aj jeho vzťah s bývalou moderátorkou TV Fox Lauren Sanchezovou.

Erotické fotografie

Celá situácia je o to pikantnejšia, že Sanchezová je až doteraz manželkou Bezosovho priateľa Patricka Whitesella, hoci sa už takisto rozvádza. Whitesell je agentom hollywoodskych hviezd Matta Damona, Christiana Bala, Kevina Costnera či Hugha Jackmana.

Správu o ich afére priniesol ako prvý v januári denník National Enquirer, ktorý uviedol, že Bezosa sledoval niekoľko mesiacov „naprieč piatimi štátmi“. Bezos so Sanchezovou sa podľa denníka tajne stretávali v špičkových hoteloch na odľahlých miestach krajiny, kam lietali jeho súkromnými lietadlami.

Reportérom sa do rúk dostali aj správy, ktoré si zamilovaný pár vymieňal, vrátane erotických selfie fotiek, ktoré Bezos Sanchezovej posielal. Jedna z nich bola dokonca údajne „príliš pikantná, aby sa dala uverejniť“.

Moderátorka Lauren Sanchezová sa s Jeffom Bezosom tajne stretávala, hoci je ženou jeho priateľa. 12 fotografií v galérii Moderátorka Lauren Sanchezová sa s Jeffom Bezosom tajne stretávala, hoci je ženou jeho priateľa. Zdroj: Profimedia

Jeff a MacKenzie sa zrejme aj preto rozhodli zverejniť oznámenie o rozvode krátko predtým, ako denník prišiel s týmito informáciami. Napriek tomu ani raz jeden na druhého nepovedali nič negatívne. Bezos aj po oznámení finančného vyrovnania uviedol, že je „vďačný rodine a všetkým svojim priateľom, ktorí pár podporovali“.

Najviac však ďakuje práve MacKenzie. „Za jej podporu a láskavosť v celom procese rozvodu. Je výnimočná, chápavá a je úžasná matka. Teším sa na náš nový vzťah priateľov a rodičov spoločných detí. Aj v budúcnosti sa budem od nej učiť.“

Aj tieto vzťahy skončili miliardovými rozvodmi:

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×