Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Svitá im na lepšie časy? Cinkota a Vajdová sa po dramatickom období chytili novej šance!

19.04.2019 (15/2019) Vrhli sa do práce a konečne jej nie je málo. Herečka Petra Vajdová (33), ktorá o dva mesiace porodí svoje prvé dieťa, a herec Dušan Cinkota (48) sú opäť v pracovnom kolotoči.
Svitá im na lepšie časy? Cinkota a Vajdová sa po dramatickom období chytili novej šance!
7 fotografií v galérii
Petra a Dušan si za posledné obdobie prešli neľahkým obdobím.
Autor fotografie: Archív NMH

Po tom, čo sa Petra Vajdová vytratila z televíznych obrazoviek a divadelných dosiek, aby prešla osobnou drámou, sa zdá, že jej život konečne ide správnym smerom.

Len na pripomenutie, herečku v priebehu krátkeho času život poriadne preskúšal. Najskôr ju postihla ťažká choroba jej otca Petra, prišiel nevydarený vzťah s hercom Kamilom Mikulčíkom, ktorý sa v krátkom čase rozpadol, nasledovalo romantické vzplanutie a novú nádej na šťastie prežila citlivá umelkyňa so slovinským režisérom Diegom de Breom.

Ten režíroval hru Rivers of Babylon v SND a do jednej z hlavných úloh obsadil práve Petru Vajdovú. Vzťah režiséra so záväzkami v inej krajine a naivnej mladej herečky nemal dlhé trvanie.

V zložitej situácii preto Petra hľadala útechu v alkohole, čo ju v auguste 2017 dostihlo. Policajti ju totiž chytili opitú za volantom. Petra nafúkala 2,4 promile alkoholu a v priamom televíznom prenose markizáckej šou Let’s Dance sa svojim fanúšikom verejne ospravedlnila.

Herečka Petra Vajdová v divadelnom predstavení. 7 fotografií v galérii Herečka Petra Vajdová v divadelnom predstavení. Zdroj: Archív NMH

„Pred pár dňami som sa dopustila veľkej chyby. Šoférovala som auto pod vplyvom alkoholu. Bola to skratová situácia, ktorú veľmi silno a úprimne ľutujem. Moje konanie bolo nezodpovedné a mohla som ohroziť okrem seba aj iných. Chcem sa všetkým ospravedlniť za svoje konanie, divákom či už v televízii, alebo v divadle, svojim kolegom a v neposlednom rade svojim blízkym,“ vyhlásila vtedy.

Nakrúcanie televíznych seriálov, divadlo, dabing a k tomu Let’s Dance perfekcionistku Petru vyšťavili a ona skutočne siahla na dno svojich síl. V absolútnom vyčerpaní zo šou napokon odstúpila.

Keď si uvedomila, že boj s alkoholom nezvláda, nastúpila na liečenie v českom Kroměříži. Keďže vďaka svojmu veľkému talentu hrala dovtedy v SND prvé husle, divadlo muselo za herečku expresne nájsť náhradu vo všetkých predstaveniach.

V hre Rivers of Babylon ju alternovala mladučká poslucháčka VŠMU Natália Germáni, v Rodákoch Edita Borsová, v Dobrodružstve pri obžinkoch Monika Potokárová, v hre Fanny a Alexander zas Alena Ďuránová a v Karvašovej Polnočnej omši herečka Kristína Greppelová. Tá sa 60 strán textu musela naučiť naspamäť za 4 dni!

Novú nádej na lepší život našla v podobe lásky. Kamionistu Martina spoznala na protialkoholickom liečení. V decembri sa za neho tajne vydala a o dva mesiace porodí svoje prvé dieťa. 7 fotografií v galérii Novú nádej na lepší život našla v podobe lásky. Kamionistu Martina spoznala na protialkoholickom liečení. V decembri sa za neho tajne vydala a o dva mesiace porodí svoje prvé dieťa. Zdroj: Archív NMH

Nový život

Na liečení si neter herca Jozefa Vajdu našla novú lásku a pred sľubne rozbehnutou kariérou dala prednosť súkromiu. V decembri sa tajne vydala za českého kamionistu Martina Hrnčiříka (43), s ktorým navyše čaká syna a údajne je už v siedmom mesiaci tehotenstva.

Krátko pred nástupom na materskú dovolenku však stihla poriadne prekvapiť, keď sa po ročnej odmlke objavila po boku svojho kolegu Dušana Cinkotu v jednom z dabingových štúdií.

„Po Avatarovi opäť spolu v dabingu,“ zverejnil na sociálnej sieti spoločnú fotografiu herec.

Ten sa rovnako ako Petra zaraďuje do pracovného procesu. Dušan pre médiá priznal, že s mladou herečkou sa mu spolupracovalo veľmi dobre. Obaja sa totiž poznajú nielen z dabingu, ale aj z divadelných dosiek.

V roku 2011 naštudovali v Divadle Aréna za pomoci slovenskej režisérky žijúcej vo Francúzsku Márie Zachenskej drámu Zem od Vladimíra Hurbana Vladimírova. Vtedy ešte netušili, aké obrátky ich životy naberú.

Herečka sa dostávala zo závislosti od alkoholu, herec sa po návrate z väzenia snažil zaradiť do pracovného procesu. 7 fotografií v galérii Herečka sa dostávala zo závislosti od alkoholu, herec sa po návrate z väzenia snažil zaradiť do pracovného procesu. Zdroj: Archív NMH

Potrebujú peniaze

Okrem dabingu sa herečka v treťom trimestri mala vrátiť do SND. Aké príležitosti pri zaguľatenom brušku dostane, je otázne, fakt však je, že si ešte pred príchodom dieťaťa chce čo-to privyrobiť.

Okrem iného musí splácať hypotéku a takisto nájomné za nehnuteľnosť v okrajovej časti Bratislavy, kde sa so svojím mužom usadili. Do pôrodu jej ostávajú dva mesiace a už teraz je jasné, že po ňom sa rozpočet mladej rodiny značne zvýši.

Svoje o tom vie aj Dušan Cinkota, ktorý sa k práci po návrate z väzenia nedostával najjednoduchšie. Zachránil ho dabing, hoci nejde o horibilné zárobky. V nedávnom rozhovore pre Život priznal, že herec výlučne z dabingu rodinu neuživí.

„Ceny za jednu slučku sa v porovnaní s minulosťou vôbec nezmenili, zato stúpli ceny všetkého ostatného v obchodoch,“ posťažoval sa.

Zároveň priznal, že z budúcnosti má obavy. Predsa len teraz už nie je zodpovedný len sám za seba, ale aj za svojho syna Olega a manželku Zuzanu.

„Práce ešte nie je tak veľa. Ak by som to mal nejako definovať, tak poviem, že momentálne zbieram drobné, ale hlavné je, že máme čo jesť, zaplatíme nájomné a zatiaľ fungujeme. Uvidíme, čo bude. Ja sa však roboty nebojím. Naopak, milujem ju,“ povedal nám.

V čase rozhovoru mal zopár ponúk, ale nešlo o nič veľké. Momentálne sa však zdá, že sa aj na neho konečne usmialo šťastie. Šancu mu dala TV JOJ a najmä produkčný tím, ktorý má pod palcom Wanda Adamík Hrycová s režisérom Petrom Bebjakom.

Krátko po návrate z väzenia sa stal herec otcom malého Olega. 7 fotografií v galérii Krátko po návrate z väzenia sa stal herec otcom malého Olega. Zdroj: Archív NMH

Možno treba podotknúť, že Wandin otec Andy Hryc bojoval za Dušanovo omilostenie a od začiatku tvrdil, že je nevinný a ako herec na poli filmovej tvorby ešte urobí veľké veci. Teraz má príležitosť ukázať, čo v ňom je. Získal totiž jednu z hlavných postáv v historickom seriáli inšpirovanom televíznym hitom Hra o tróny – Slovania.

„Dej sa odohráva na prelome 6.  a 7. storočia. Toto historické obdobie sme vybrali preto, lebo veľmi dobre ukazuje veľa tém, ako napríklad strach z neznámeho, túžbu po sebapoznaní, túžbu po blízkych vzťahoch a láske. V našom príbehu hovoríme o Slovanoch, národe, ľuďoch, ktorým je veľmi blízka príroda. Dôležitou témou seriálu je boj medzi dvoma slovanskými osadami,“ uviedli autori v prezentačnom videu na súťaži kinematografických projektov v Kyjeve.

Seriál majú začať nakrúcať v novembri a do vysielania by sa malo dostať šestnásť dielov.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×