Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Môže vzlietnuť a pristáť kdekoľvek. Speeder má byť prevratnou silou záchranných zložiek

18.04.2019 (14/2019) Túžite si zalietať a lietadlo je pre vašu peňaženku priveľkým sústom? Čo takto presedlať na niečo menšie?
Môže vzlietnuť a pristáť kdekoľvek. Speeder má byť prevratnou silou záchranných zložiek
3 fotografie v galérii
Novinka z dielne JetPack Aviation bude dostupná aj pre rekreačných letcov, no firma chce...
Autor fotografie: Youtube

Môže vzlietnuť a pristáť kdekoľvek, je to najrýchlejší spôsob, ako dostať osobu alebo náklad na akékoľvek miesto a vyžaduje si len minimálny výcvik, pretože lieta prakticky samo.

Takýmito superlatívmi opisuje americká spoločnosť JetPack Aviation svoje nové dielo, ktorým chce zaujať individuálnych milovníkov výšin, no predovšetkým v ňom vidí budúcnosť moderných a vyspelých záchranných zložiek.

Novinku si už dokonca môžete predobjednať! Samozrejme, ak máte zvyšných 380 000 amerických dolárov...

Zaujímavosťou je, že zatiaľ neexistuje žiadny funkčný prototyp, no keďže spoločnosť JetPack Aviation nie je vo svete vznášadiel žiadny nováčik a na konte má niekoľko úspešných modelov, nikto nepochybuje, že koncept má dokonale prepracovaný.

Speeder bude schopný letieť rýchlosťou 240 km/h a vzniesť sa do výšky 4,5 kilometra. 3 fotografie v galérii Speeder bude schopný letieť rýchlosťou 240 km/h a vzniesť sa do výšky 4,5 kilometra. Zdroj: JetPack Aviation

Pomôže vrtuľníku

Nový „lietajúci motocykel“ Spee­der má byť absolútnou špičkou vo svete vznášadiel.

So štyrmi prúdovými motormi, palubným stabilizačným systémom, navigáciou na dotykovej obrazovke a 360-stupňovým automatickým systémom vyhýbania sa kolíziám má byť schopný vyletieť do výšky 4,5 kilometra a dosahovať rýchlosť 240 kilometrov za hodinu. Na dovolenkové lety sa však veľmi nechystajte. Odhadovaná dĺžka letu je 10 až 20 minút.

Pre nadšencov si firma pripravila takzvanú spotrebiteľskú verziu. Majiteľ takéhoto typu dostane výcvik, špeciálne oblečenie a bude môcť riadiť stroj aj bez pilotskej licencie.

Firma chce pre spotrebiteľov vyrobiť 20 vznášadiel, v budúcnosti sa chce už zamerať na produkciu strojov pre záchranné a vojenské zložky. Pomáhať by mali najmä v ťažko prístupných terénoch a situáciách, ktoré si vyžadujú rýchly zásah a nedokáže si s nimi poradiť ani vrtuľník.

Speeder od spoločnosti JetPack Aviation 3 fotografie v galérii Speeder od spoločnosti JetPack Aviation Zdroj: JetPack Aviation

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×