Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nadšená zberateľka starožitností si domov priniesla nečakaný poklad: Lepšie ako osobný strážca!

29.04.2019 (7/2019) Nemôžem uveriť, že som prišla o takú výnimočnú vec. Ako som len mohla dovoliť, aby zanikla?
Nadšená zberateľka starožitností si domov priniesla nečakaný poklad: Lepšie ako osobný strážca!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Milujem starožitnosti. Je to moja vášeň. Keby ste videli môj byt, hneď by vám bolo jasné, kde trávim väčšinu voľného času. Mám v ňom toho viac, ako sa tam zmestí. A neviem sa zastaviť. Keď vidím pekný kúsok za dobrú cenu, musím ho jednoducho kúpiť. Nikdy som nestretla toho pravého, dodnes žijem sama. A tak sa antikvariát stal mojím manželom.

Asi rok dozadu som objavila krásne zrkadlo. Ihneď som si ho zavesila do kúpeľne a nevedela sa na tú krásu vynadívať! No odkedy sa stalo súčasťou môjho bytu, začali sa diať podivné veci. Raz večer som sa doň pozrela a uvidela som seba s veľkou modrinou na tvári. Lámala som si hlavu a netušila, ako som k nej prišla. Nepamätala som sa, že by som sa niekde buchla. Keď som prechádzala halou po lekárničku okolo iného zrkadla, žiadnu modrinu som v ňom už nevidela. A ani v ďalšom...

O pár dní na to som spadla na schodoch a vyzerala som presne tak, ako mi zrkadlo predpovedalo. O dva mesiace neskôr som v ňom uvidela seba s rukou v sadre. Hneď som sa začala obávať, čo ma čaká. A naozaj, o pár dní neskôr bola veľká poľadovica. Keď som sa vracala z práce, nešťastne som sa pošmykla a zlomila si ruku.

Od toho dňa som vnímala správy od zrkadla veľmi pozorne a mnoho z toho, čo mi predpovedalo, sa skutočne naplnilo. Bolo aj pár okamihov, keď ma doslova zachránilo. Nedávno sa mi však rozbilo. Umývala som ho s takou láskou a tak opatrne a dôsledne, no napriek tomu s treskotom spadlo na zem a zostali z neho iba márne kúsky. Bez neho sa cítim zvláštne, osamelo a neisto. Bolo mojím dobrým kamarátom. Už som si zvykla na jeho čary a ochranu. Bola to rarita, o ktorú som nešťastnou náhodou prišla a navždy si to budem vyčítať.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×