Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na duchov nikdy neverila. Keď sa v to ráno zobudila, nevedela si TO inak vysvetliť!

26.04.2019 (6/2019) V noci nás zobudil poriadny rachot. Až neskôr sme sa zhodli, že príčinou bol asi dedo.
Na duchov nikdy neverila. Keď sa v to ráno zobudila, nevedela si TO inak vysvetliť!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

S mojou úžasnou babkou som sa veľmi rada rozprávala o všetkom mne neznámom. Rôzne deje mi vysvetľovala po svojom a ja som neraz mala na tele zimomriavky. Tvrdila napríklad, že polnoc je hodina duchov a vtedy by sa nikto nemal zdržiavať na cintorínoch alebo v ich blízkosti, lebo by mu tí duchovia mohli ublížiť. Neverila som a už vôbec nerozumela slovu duch. Babka mi to vysvetlila po svojom: Je to duša zomrelého.

Bola som bláznivá pubertiačka a chcela som zažiť niečo výnimočné. Tak som sa raz vybrala pred polnocou na cintorín. Vtedy ešte bránu nezamykali. Na veži odbila polnoc a ja som pomaličky kráčala hlavnou cestičkou okolo hrobov. Nič zvláštne som však nezažila. Žiadneho ducha som nevidela ani mi nikto neublížil. Babke som to nikdy neprezradila a ona so svojimi rozprávkami náhle odišla na druhý svet. Na bicykli ju zrazilo auto.

Moje krásne chvíle sa skončili, lebo s dedkom to už nebolo ono. Bol vecný a nevedel to čo babka. Ani tak rozprávať. Býval v starom dome hneď vedľa nášho. Pomohol nám ho stavať, ale nezdržiaval sa u nás. Vraj mu je dobre tam u seba.

Raz som bola na návšteve u rodičov a v noci nás prebudil veľký buchot. Vyletela som z postele, na chodbe už bol otec. Prešiel izby, ale príčinu nenašiel. A ráno, ako obyčajne, išiel k otcovi, môjmu dedovi. Vrátil sa smutný. Dedo zomrel. Zvláštne bolo, že z okna dedovho domu niečo vyvalilo sieť proti lietajúcemu hmyzu upevnenú v ráme a tá sa nepoškodila. A z parapetnej dosky v chodbe popadali na podlahu malé fľaštičky jogurtov, ale nerozbili sa. Vtedy som si spomenula na babku a začala uvažovať o duchoch.

 

Rodos v sebe spája nádheru Neapola, orientálnu mágiu Damasku a príťažlivosť noblesného letoviska
Myslia na zadné vrátka: Tieto celebrity svoj talent a šikovnosť speňažili aj na iných frontoch!
Angelina Jolie je na tom horšie ako kedykoľvek predtým. Blízki majú strach, je iba kocky ľadu?

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×