Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apeninské tajomstvá: Krásy Toskánska, ktoré sa vám aj na vlastné oči budú zdať neskutočné

14.04.2019 (14/2019) Toskánsko je snom azda každého cestovateľa. Písať o ňom je ako rozprávať deťom rozprávku. Či už ste tam prvýkrát v živote, alebo po dvadsiaty raz, stále tam objavíte, nájdete, zažijete čosi nové.
Apeninské tajomstvá: Krásy Toskánska, ktoré sa vám aj na vlastné oči budú zdať neskutočné
10 fotografií v galérii
Ulička v Pienze bola celá posiata farebnými listami jesene, akoby ju nejaký čarodejník...
Autor fotografie: Matej Kotuľa

Siena

Mesto je vyhlásené za pamiatku UNESCO. Prvou zastávkou by mala byť Piazza del Duomo s Il Duomo, sienskou katedrálou. Táto impozantná katedrála v sebe ukrýva slávne diela, ako napríklad kazateľnicu od Nikolu Pisana alebo vitráže od Duccia di Buoninsegna, či sochy od Michelangela Buonarrotiho, alebo Donatella.

Súboje na lastúre

Predposlednou zastávkou bola historická Siena. Mesto je vyhlásené za pamiatku UNESCO. A po vstupe to zbadáte na vlastné oči. Ja som vyrazil z parkoviska položeného pod mestom, z ktorého vedie komfortný eskalátor priamo do centra.

Prvou zastávkou bolo Piazza del Duomo s katedrálou. Táto impozantná katedrála v sebe ukrýva slávne diela, ako napríklad kazateľnicu od Nicolu Pisana alebo vitráže od Duccia di Buoninsegna, či sochy od Michelangela Buonarrotiho, alebo Donatella.

Časť katedrály, Duomo Nuovo, nie je dostavaná a v súčasnosti sa v nej nachádza múzeum. Na priečelí je vyhliadka, kde sa dá dostať po schodoch a pozrieť si Sienu aj katedrálu.

Siena 10 fotografií v galérii Siena Zdroj: Matej Kotuľa

Prechádzkou po historických uličkách som sa dostal na asi najznámejšie námestie v tvare lastúry, Il Campo. Toto námestie je pravidelne dvakrát do roka miestom slávnosti Pallio delle Contrade – pretekov koní, ktoré s jazdcami jazdia dookola po námestí bojujúc o zástavu s obrazom patrónky mesta Panny Márie.

Námestie sa mierne zvažuje k mestskej radnici Palazzo Pubbli­co. Dominantou radnice je 102 metrov vysoká veža s hodinami Torre di Mangia. Ukrýva v sebe 412 schodov. Výhľad z nej dáva veľmi rýchlo zabudnúť na únavu po ich stúpaní.

Na námestí je fontána radosti Fonte Gaia. Povráva sa, že po hodení mince do vody sa určite vrátite späť. Pokračoval som na ďalšie významné miesto, k Bazilike Cateriniana San Domenico. Jej vnútro hýri farbami a stojí za chvíľkové posedenie a vnímanie atmosféry.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×