Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apeninské tajomstvá: Krásy Toskánska, ktoré sa vám aj na vlastné oči budú zdať neskutočné

14.04.2019 (14/2019) Toskánsko je snom azda každého cestovateľa. Písať o ňom je ako rozprávať deťom rozprávku. Či už ste tam prvýkrát v živote, alebo po dvadsiaty raz, stále tam objavíte, nájdete, zažijete čosi nové.
Apeninské tajomstvá: Krásy Toskánska, ktoré sa vám aj na vlastné oči budú zdať neskutočné
10 fotografií v galérii
Ulička v Pienze bola celá posiata farebnými listami jesene, akoby ju nejaký čarodejník...
Autor fotografie: Matej Kotuľa

Pienza

V súčasnosti je trochu zabudnuté, v 15. storočí bolo vybudované ako vzorové renesančné mestečko. Krásne sa týči na kopci v samom srdci najkrajších kriviek toskánskej prírody. A čo odporučiť v Pienze? Určite je to ovčí syr pecorino. Jeho variácie a úpravy vás donútia buď ich ochutnať, alebo sa vrátiť.

Srdce Toskánska

Kúsok od mesta Montepulciano sa nachádza mestečko Pienza. V súčasnosti trochu zabudnuté, v 15. storočí bolo vybudované ako vzorové renesančné mestečko. Krásne sa týči na kopci v samom srdci najkrajších kriviek toskánskej prírody. Okolo Pienzy som sa prešiel autom dookola, pretože krajina, ktorá ho lemuje, je taká čarovne krásna, až sa mi zdala umelá. Na každom kilometri som mal chuť zastaviť a kochať sa tou krásou.

Parkovanie som našiel kúsok od hlavnej brány Porta al Prato. Vošiel som cez severnú uličku Via dell Apparita. Asi v každom mestečku sú uličky prekrásne, ale tu ma zaujala jedna, ktorá bola celá posiata farebnými listami jesene, akoby ju nejaký čarodejník zmenil na jesennú rozprávku plnú farieb. Tam, kde to bolo len trošku možné, viseli brečtany a listy ťahavých kríkov.

Ulička v Pienze bola celá posiata farebnými listami jesene, akoby ju nejaký čarodejník zmenil na jesennú rozprávku plnú farieb. 10 fotografií v galérii Ulička v Pienze bola celá posiata farebnými listami jesene, akoby ju nejaký čarodejník zmenil na jesennú rozprávku plnú farieb. Zdroj: Matej Kotuľa

Prechádzam sa po zákutiach a zastavujem sa na námestí Piazza Pio II. Hneď vedľa je krásne nádvorie paláca Piccolomini di Pienza. Obzerám si architektúru a všimnem si skupinku japonských turistov kresliacich tento palác na plátna v maliarskych stojanoch. Asi sa rozmohlo cestovanie už aj na organizované maliarske tvorivé dielne.

A čo odporučiť v Pienze? Určite je to ovčí syr pecorino. Jeho variácie a úpravy vás donútia ich buď ochutnať, alebo sa vrátiť. Máte na výber pikantnú úpravu, syr obalený v popole alebo v orechových listoch.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×