Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Problémy s kyselinou v hrdle trápia čoraz viac ľudí: Týmto jedlám sa treba vyhnúť!

22.03.2019 (11/2019) Aj takto poeticky by sa dalo povedať, že prichádza obdobie, keď na ambulacie gastroenterológov klope viac ľudí. Jar totiž „prebúdza“ okrem prírody aj žalúdočné vredy.
Problémy s kyselinou v hrdle trápia čoraz viac ľudí: Týmto jedlám sa treba vyhnúť!
2 fotografie v galérii
Žalúdočná šťava obsahuje kyselinu chlorovodíkovú, ktorá leptá aj kov.
Autor fotografie: Shutterstock

V tomto období a takisto na jeseň prichádza k lekárom, ktorí liečia tráviacu sústavu, minimálne o 20 percent pacientov viac v porovnaní s inými obdobiami roka.

Ak je zima teplá a pripomína skôr jar, problémy prichádzajú aj skôr. Prečo je to tak? Ľuďom sa totiž počas striedania ročných období vytvára dokázateľne viac žalúdočnej kyseliny a tí, ktorí trpia refluxnou chorobou pažeráka, to aj patrične cítia.

Ešte horšie sú na tom ľudia, ktorí majú krvnú skupinu A a 0, teda väčšina populácie. Organizmus ľudí s týmito krvnými skupinami totiž dokázateľne tvorí menej takzvaných alkalických glykoproteínov, ktoré vytvárajú akúsi zásaditú bariéru v tráviacom trakte. Majú teda kyslejšie prostredie v tráviacej sústave než iní ľudia.

Ak sa nám štandardne vytvoria v žalúdku 2 litre žalúdočnej kyseliny denne, títo ľudia jej tvoria ešte o 400 ml viac. Problémy so žalúdočnou kyselinou sa, našťastie, zvyknú s postupujúcim vekom zmierňovať. Po šesťdesiatpäťke sa sliznica žalúdka stenčuje a problémov s pálením záhy ubúda.

Časté ochorenie

Prečo vlastne žalúdočné šťavy v krku tak pália? Ich súčasťou je kyselina chlorovodíková – žieravina, ktorá sa v priemyselnej výrobe používa na čistenie kovov. Náš žalúdok túto silnú kyselinu zvládne, je totiž potiahnutý sliznicou, ktorá je voči jej pôsobeniu odolná. Pažerák však takúto ochranu nemá.

Ak preniká kyslý obsah zo žalúdka do pažeráka, spôsobuje to pálčivú bolesť, ktorá sa občas zamieňa s bolesťou pri infarkte a je naozaj veľmi nepríjemná. Ľudia s týmto problémom majú teda reflux, čo znamená spätné vtekanie obsahu žalúdka do pažeráka. Dôvodom je nedostatočne fungujúci zvierač medzi pažerákom a žalúdkom.

Okrem toho, že je tento pocit nepríjemný, nebezpečné je aj samotné dráždenie sliznice pažeráka žalúdočným obsahom. Môže totiž viesť až k chronickému zápalu žalúdka s tvorbou vredov či k zúženiu pažeráka.

Refluxná choroba pažeráka nie je vôbec zriedkavou diagnózou, výskyt tohto ochorenia stále stúpa. V priebehu posledných 15 rokov sa podľa lekárov zvýšil 5-násobne.

Našťastie prišli aj moderné liečivá, ktoré sa nazývajú blokátory protónovej pumpy. Tieto lieky účinne znižujú tvorbu žalúdočnej kyseliny, udržiajú neutrálne pH v žalúdku až 17 hodín a v kontrolovaných štúdiách sa potvrdila úľava od príznakov vo viac ako 80 percentách už po mesačnej liečbe.

Koreniny aj žuvačky

Pálenie záhy a problémy so žalúdkom vo všeobecnosti spôsobujú niektoré potraviny, ale aj liečivá. Na čo by si teda mali dať pozor ľudia, ktorí ním trpia? Medzi nevhodné, ťažko stráviteľné potraviny patria mak, cibuľa, cesnak, paprika, čerstvý chlieb, strukoviny.

Ďalej nie je dobré konzumovať potraviny, ktoré podporujú produkciu žalúdočnej kyseliny, ako sú čokoláda, slané oriešky či korenené jedlá. Vhodné nie sú ani mentolové a eukalyptové cukríky a žuvačky, lebo roztiahnu cievy v pažeráku a pálenie záhy sa zvýrazní.

Na mastné jedlá a údeniny by ste mali pri refluxnej chorobe pažeráka zabudnúť. 2 fotografie v galérii Na mastné jedlá a údeniny by ste mali pri refluxnej chorobe pažeráka zabudnúť. Zdroj: Shutterstock

Tvorbu kyseliny podporujú aj nápoje ako zalievaná káva, víno a sýtené nealkoholické drinky. Pálenie „záhy“ spôsobujú aj jedlá s vysokým obsahom tuku ako mastné mäso, fritované jedlá či majonéza.

Pre ľudí s refluxom je najlepšie pripravovať jedlá dusením na vode, grilovaním či pečením na rošte, nemali by sme ich konzumovať príliš horúce.

Z liekov si treba dať pozor na lieky proti bolesti – kyselinu acetylsalicylovú a ibuprofén. Problémy s kyselinou spôsobujú aj bronchodilatanciá, priedušky rozťahujúce lieky používané napríklad pri astme, aj niektoré lieky na srdce a podobne.

Po alkohole minerálka

Veľmi časté je pálenie záhy po nadmernej konzumácii alkoholu. Alkohol totiž uvoľní zvierač pažeráka a malé množstvo kyseliny sa dostane dnu. V takýchto „jednorazových“ prípadoch môže pomôcť zásaditá minerálka a tiež voľnopredajné antacidá – lieky proti páleniu záhy, ktoré pôsobia na princípe neutralizácie prekyslenia žalúdka.

Niektoré z nich môžu užívať aj tehotné či dojčiace ženy. V tehotenstve zažije pálenie záhy asi polovica žien, pretože zväčšujúca sa maternica tlačí na žalúdok. Po pôrode sa tieto problémy upravia.

Treba si uvedomiť, že antacidá poskytujú len krátkodobú úľavu, neliečia však samotné ochorenie. Určite nie je vhodné nimi zaháňať problémy, ak človek trpí nočnými bolesťami.

V takom prípade a tiež pri úpornom pálení záhy, ktoré trvá viac ako mesiac, treba preto vyhľadať lekára. Samozrejme, treba k nemu ísť aj vtedy, ak sa objavuje vracanie, krvácanie, strata hmotnosti, problémy s prehĺtaním a podobne.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×