Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Sesterská dovolenka v Grécku sa skončila osudovým stretnutím. Po rokoch sa našli!

15.03.2019 (2/2019) Prečo sa tam zastavil práve on? Kto ho poslal? Brali sme to ako pomoc anjela strážneho.
Sesterská dovolenka v Grécku sa skončila osudovým stretnutím. Po rokoch sa našli!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

So sestrou Janou sme snívali o tom, ako raz vyštartujeme na aute do Grécka. Zdolať tisícky kilometrov sme si vedeli predstaviť, veď obidve šoférujeme. Horšie by to bolo s nejakou poruchou. Verili sme, že by sme to nejako vyriešili.

Bol prvý porevolučný rok a svoj plán sme uskutočnili. Cestu sme si naplánovali cez Turecko. Pozreli sme si tam zaujímavosti vrátane Tróje a smerovali do Grécka. To bolo pre nás naj. Sestra učila dejepis, tak ma kŕmila informáciami. Keď sme už videli všetko zaujímavé a v Aténach si „uchodili“ nohy, bol čas na návrat. Prešli sme možno 20 kilometrov od Atén a zistila som, že s autom sa niečo deje. Našťastie bolo blízko malé parkovisko. Vystúpili sme – a defekt. Rozhodli sme sa, že musíme stopnúť nejakého chlapa, ktorý nám pomôže. Nedarilo sa. Po dlhom čase k nám odbočil nejaký Grék.

Zaparkoval, pozrel si ešpézetku nášho auta, usmial sa a plynulou češtinou nás začal spovedať. Spomenul aj Slovensko a istú priemyslovku, kde roku 1969 študoval. Hneď som si spomenula, že som tam vtedy učila. „Grék!“ zvolala som. Prezývali ho tak, lebo jeho rodičia ušli v roku 1950 z Grécka pred prenasledovaním a usadili sa kdesi pri Šumperku. Ani neviem, ako to zo mňa vyletelo. Môj bývalý študent ma okamžite spoznal a objal. A poďakoval za to, že som ho vtedy nechala zmaturovať zo slovenčiny, ktorú mal hroznú.

Pripravil nám ľadovú kávu, vymenil koleso. A prezradil, že profesii sa nevenuje, vrátil sa do domova predkov. Do kufra nám nasypal paradajky, broskyne a odišiel. A my so sestrou sme premýšľali, či to bol sen, alebo skutočnosť. A kto k nám toho mladého muža poslal?

 

Stál pri strýkovom hrobe v takej zvláštnej polohe, až som sa pohoršil. A potom zrazu... čo sa to stalo?
Učí deti prežiť v prírode, vedie ich k hodnotám a spolupráci. Prečo sa o skautingu na Slovensku veľa nehovorí?
Speváčka Adele priznala rozpad manželstva: Toto je jej náhrada za manžela!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×