Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Manžel ma psychicky aj fyzicky týra, chem odísť do iného mesta, ale deti to odmietajú. Čo mám robiť?

23.07.2019 (1/2019) Odísť do iného mesta a začať nový život bez týrajúceho partnera je možné až po došetrení a doriešení celkovej situácie.
Manžel ma psychicky aj fyzicky týra, chem odísť do iného mesta, ale deti to odmietajú. Čo mám robiť?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Mám naozaj veľký problém. Manžel nás dlhodobo psychicky aj fyzicky týra a chcem od neho odísť. Problém je, že máme dve dospievajúce deti a jednu len 7 ročnú dcéru. Deti sú odmalička svedkami našich rodinných problémov, a preto som starším dvom povedala, že by som chcela od ich otca odísť. Kamarátka mi ponúkla bývanie v inom meste. Viem im tam všetko zabezpečiť, ale oni odmietajú odísť z nášho domu. Lenže ja to už dlhšie nevydržím! Som zúfalá.

Daniela

Radí psychologička Mgr. Brigit Trimajová

Rozhodnúť sa odísť z manželstva hoci nie je dobré, je vždy náročný krok a neraz nie je úplne jasné ako postupovať. Prečo teraz nastal pre vás ten správny čas? Čo sa zmenilo? Pomoc kamarátky sa zdá byť veľkou podporou, ale to podľa mňa nestačí. Odísť do iného mesta a začať nový život bez týrajúceho partnera je možné až po došetrení a doriešení celkovej situácie a to sa nezaobíde bez úradov či mediácie medzi vašim manželom a vami. Týranie, ako píšete, psychické aj fyzické, je forma domáceho násilia a je potrebné v záujme detí a aj vo vašom, situáciu neodkladne riešiť v ich prospech aj formálne. Toto celé je naozaj závažné obvinie a je nutné ho dotiahnuť a pravdepodobne to bez pomoci úradov nepôjde.

Hovoríte, že kamarátka ponúkla pomoc pri presune do iného mesta, ak to však nemá zjavnú legálnu príčinu, mohla by ste byť obvinená z úteku a v horšom prípade aj z únosu. Ak je odísť okamžite nevyhnutné z hľadiska zachovania vašej integrity a integrity vašich detí, určite konajte, avšak zainteresujte príslušnú organizáciu, takú, ktorá sa venuje pomoci týraným ženám a ľuďom v núdzi. Pomôžu vám zorientovať sa v legálnych aspektoch situácie. Pri domácom násilí by mala byť schopná konať aj polícia a vy sama musíte čo najskôr podať návrh na rozvod.


Svoje otázky psychologičke Mgr. Brigit Trimajovej môžete posielať na e-mailovú adresu [email protected]

 

Hubová polievka
Outfity slovenskej prezidentky z oficiálnych návštev: Všimli ste si tieto detaily?
Vizáž Zuzany Čaputovej očami svetových médií: „Aj nám Francúzom vyrazila dych“!

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×