Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Svedomie nás dobieha pred smrťou: Neznámy muž jej priniesol malý balíček, keď ho otvorila, zostala v úžase!

15.04.2019 (6/2019) Neznámy muž mi priniesol malý balíček. Odišiel a jeho obsah ma prekvapil. Napadlo mi, že asi prehovorilo svedomie.
Svedomie nás dobieha pred smrťou: Neznámy muž jej priniesol malý balíček, keď ho otvorila, zostala v úžase!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Na poznávacom zájazde po Škandinávii ma pred vyše dvadsiatimi rokmi ubytovali s jednou profesorkou. Bola som začínajúca redaktorka v istom periodiku a so staršou sympatickou paňou sme si celkom sadli. Lebo cestovanie bol náš spoločný koníček a mali sme sa o čom rozprávať. Trochu mi prekážalo, že sa na všetko pozerala cez peniaze, ale inak bola fajn.

Posledný deň v hoteli sa mi zrazu stratil zlatý prsteň so zirkónovým kameňom a vyrytým monogramom. Bol to darček od Martina, milovaného muža. Daroval mi ho, keď som už rozmýšľala nad ukončením nášho vzťahu, ktorý ma ubíjal. Martin ma totiž chcel mať len pre seba a netajil sa tým. Možno si myslel, že to ocením ako silný prejav lásky, no ja som to nazvala žiarlivosťou a skončili sme. Hoci som ho milovala, väzniť som sa nechcela dať.

Ten prsteň som si odložila ako obyčajne večer v kúpeľni na poličku, no v to ráno tam nebol. Trápna situácia. Obidve sme ho hľadali, no nenašli. Bola som smutná. Zo straty aj z toho, že som podozrievala moju spolubývajúcu. No čo už. Zájazd sa skončil a každá sme odišli domov žiť svoj život. Ja som sa po čase vydala, mala deti a na tú epizódku som takmer zabudla.

Roky ubiehali. Raz ma v redakcii navštívil neznámy muž a priniesol mi malý, starostlivo zabalený darček od jeho tety. Zomrela a pred smrťou ho prosila, aby ma vyhľadal a odovzdal mi ho. Rýchlo sa rozlúčil a odišiel. Zvedavosť mi nedovolila neotvoriť ho. Roztriasli sa mi ruky. Opäť som v nich držala môj „stratený“ prsteň. Napadlo mi, že na svedomí to má možno svedomie...

 

Ekologickú katastrofu spomínali už v 80. rokoch. Zemplínsky trojuholník smrti stvoril najväčšie odkalisko na svete
Verejné vyznanie: Filip Tůma odhalil, čo si myslí o partnerke Nele. Sen každej ženy!
Partia súkromných detektívov, aféry s modelkami, úzkosti. Pravda o dokonalých Beckhamovcoch!

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×