Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Starú mamu za jej slová vysmiala. Na pohrebe manžela si na osudovú vetu spomenula!

12.03.2019 (2/2019) Vysmiala som ju. No keď sa stalo to neodvolateľné, začala som uvažovať...
Starú mamu za jej slová vysmiala. Na pohrebe manžela si na osudovú vetu spomenula!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Sedím v prvom rade smútočných hostí a atmosféru v krematóriu takmer nevnímam. Možno aj pomocou jednej zázračnej pilulky som sa odblokovala, neplačem a pozerám sa na Igorove fotografie na monitore. Rozhodla som sa prežiť tie hrozné minúty rozlúčky tým, že si budem v hlave premietať krásne okamihy z nášho krátkeho spoločného života.

A tak som s ním na dovolenke pri mori, ktoré buráca, ja sa bojím a Igor sa smeje. Zvonivo a nákazlivo, ako to vedel len on. Práve tam ma tak trochu hanblivo požiadal o ruku. Tú úžasnú scénu mám pred očami a smútočné reči pracovníka pohrebnej služby mi prechádzajú okolo uší a vôbec sa nehodia k môjmu filmu.

Preklikávam si sekvencie z nášho života, akoby som chcela zastaviť čas pri tom peknom, čo som zažila. Pri našej dcérke sa mi vynorilo veľa okamihov. Igor so slzami šťastia, plač malej a jeho nešikovné pokusy prebaliť ju. Klikám, prepínam si v pamäti epizódky z nášho ani nie štvorročného spoločného života a je mi tak zvláštne dobre.

Asi preto, že môj muž tu ešte je, ešte pár minút a potom sa rakva definitívne stratí. Ešte sa mi objaví policajná správa o tom, že nedovolene vstúpil na ohradený pozemok práve vtedy, keď sa pod náporom vetra zrútila časť staticky narušeného múru a došlo k ťažkému zraneniu. Precitnem. Rakva na katafalku sa začala pomaly prepadávať, moja kytica ruží na nej sa zachvela a ja tiež.

A potom sa mi na kare oči stretnú s babkinými. Trochu priviera viečka. Cíti vinu, hanbí sa? Nemá prečo, splnila sa jej predpoveď. Pred svadbou mi povedala, že s ním nebudem dlho šťastná. A hoci sa jej prognózy väčšinou splnili, vtedy som ju vysmiala. A teraz mám na jazyku otázku: Ako to mohla vedieť?

 

Odvážna hviezda zo seriálu Dr. House: Pre zvieratá donaha!
Mexické tortily
Drogy a alkohol sú minulosťou. Z Kate Moss je triezva elegantná dáma, môže za to tento muž!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×