Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Morbídna stránka predpovedala smrť 50 hercom: Toto sa Douglasovi páčiť nebude!

07.02.2019 (5/2019) Slávny otec nemenej slávneho syna Michaela (74) Kirk Douglas (102) postupne rozdáva svoje ťažko zarobené milióny.
Morbídna stránka predpovedala smrť 50 hercom: Toto sa Douglasovi páčiť nebude!
3 fotografie v galérii
Otec slávneho Michaela Douglasa už niekoľko rokov rozdáva peniaze rôznym charitatívnym...
Autor fotografie: Northfoto

Internetová stránka The DeathList začiatkom každého roka zverejňuje zoznam päťdesiatich ľudí z rôznych oblastí spoločenského a kultúrneho života, ktorí by mali v nasledujúcich dvanástich mesiacoch zomrieť. Znie to zvrátene, ale v minulom roku zomrelo podľa predpovede tohto zoznamu 12 ľudí a v roku 2017 ich bolo dokonca až 17.

Aktuálne sa na ,vrchole’ rebríčka objavil herec Kirk Douglas. Ten nedávno oslávil stodruhé narodeniny. Napriek tomu, že po mŕtvici už nevládze chodiť ani rozprávať, počas narodeninových osláv nič nenasvedčuje tomu, že by sa chystal na večný odpočinok. V blízkosti smrti však žije už niekoľko rokov.

Ako sám priznal, prežil haváriu vrtuľníka aj mnohé zdravotné problémy, práve preto chce byť na odchod z tohto sveta patrične pripravený.

Už v roku 2012 začal prostredníctvom svojej nadácie Douglas Foundation rozdávať peniaze na rôzne ušľachtilé účely. Ako prvú obdaroval sumou 5 miliónov dolárov univerzitu, na ktorej vyštudoval. V priebehu rokov prerozdelil rôznym nemocniciam, zdravotníckym zariadeniam či divadlu v kalifornskom meste Culver City dohromady 50 miliónov dolárov.

Herec sa preslávil filmom Spartakus. 3 fotografie v galérii Herec sa preslávil filmom Spartakus. Zdroj: Northfoto

Tajomstvo jeho dlhovekosti

Hoci si od neho doteraz mnohí novinári pýtali radu na dlhý a zdravý život, on sám skromne priznal, že žiadnu nemá.

„Verím však, že to, prečo sme na tomto svete, má zmysel. Zdravotné problémy či nehody som prežil iba preto, aby som mohol na svete ešte vykonať nejaké dobro, kým ho opustím,“ vyjadril sa pred pár rokmi.

V tomto duchu aj s pomocou svojej ženy stále koná. Mimochodom, Anne Buydens­ (99), s ktorou prežil dlhý a šťastný život, je ďalším dôvodom jeho dlhovekosti.

„Dostalo sa mi toľko šťastia, že som svoju spriaznenú dušu našiel už pred rokmi. Verím, že naše nádherné manželstvo a naše drahocenné nočné rozhovory mi pomohli všetko prekonať a prežiť,” uviedol.

Po zverejnení zoznamu predpovedajúceho smrť speváčky Tiny Turnerovej (79), princa Philipa, manžela britskej kráľovnej Alžbety (97), či dvojnásobného francúzskeho prezidenta Jacqua Chiraca (86), mnohí hercovi fanúšikovia dúfajú, že jeho chuť žiť prekoná očakávania kontroverznej webstránky…

Celý zoznam si môžete prezrieť TU.

Kirk by mal v decembri osláviť 103 rokov. Ak sa ich dožije, jeho syn so ženou Catherine Zeta Jonesovou mu tak ako každý rok uporiadajú veľkolepú oslavu. 3 fotografie v galérii Kirk by mal v decembri osláviť 103 rokov. Ak sa ich dožije, jeho syn so ženou Catherine Zeta Jonesovou mu tak ako každý rok uporiadajú veľkolepú oslavu. Zdroj: Northfoto

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×