Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zabudnite na rybičky a škrečkov: Domáci miláčikovia známych tvárí sú poriadni exoti!

05.02.2019 (4/2019) Hoci sa hovorí, že najlepším priateľom človeka je pes, v slovenskom šoubiznise toto porekadlo celkom neplatí. Známym tváram robia radosť netypické domáce zvieratá.
Zabudnite na rybičky a škrečkov: Domáci miláčikovia známych tvárí sú poriadni exoti!
20 fotografií v galérii
Lucia Javorčeková má doma bezsrstú mačku sphynx. Hoci na prvý pohľad pôsobí strašidelne,...
Autor fotografie: Instagram

Herečka Zuzana Kronerová (66) má už odmalička vzťah ku všetkému živému. V rozhovoroch často priznáva, že prežila krásne detstvo, pretože obaja rodičia sa jej mimoriadne venovali. Keď raz ako malá ležala doma s angínou, jej otec, legendárny herec Jozef Kroner (†73), ju chcel v chorobe potešiť a kúpil jej netradičný dar.

„Zobudila som sa na tichučké pípanie. Dve malé žlté kuriatka sa mi prechádzali po perine,“ zaspomínala si na bezstarostné roky svojho života. Ona však bola v rámci výchovy oveľa prísnejšia a svojim deťom priania na počkanie neplnila.

„Ani psa som im nekúpila. Ešteže máme korytnačku!“ A nie hocijakú, v rodine herečkinho manžela žila odnepamäti. Aktuálne má vyše 60 rokov a je rodinným miláčikom.

„Môj manžel ju získal, keď mal 6 rokov a bol v lete so svojou mamičkou v Bulharsku na dovolenke. Prišlo k nemu maličké dievčatko, tiež asi 6-ročné, a podávalo mu túto korytnačku. Povedalo mu, že korytnačka má 6 rokov a chce mu ju venovať ako darček. To znamená, že korytnačka a môj manžel sú vlastne spolužiaci,“ zavtipkovala herečka na adresu svojho muža v minulosti.

Zuzana Kronerová má doma korytnačku na dôchodku. Domáci miláčik nemá meno, oslovujú ju korytnačka alebo želva. Údajne rozumie obom jazykom. 20 fotografií v galérii Zuzana Kronerová má doma korytnačku na dôchodku. Domáci miláčik nemá meno, oslovujú ju korytnačka alebo želva. Údajne rozumie obom jazykom. Zdroj: Emil Vaško

Keď sa však dostal do puberty, o korytnačku stratil záujem a posunul ju svojej tete do Olomouca. Tá s ňou prežila kus života.

„Keď oslavovala 80. narodeniny, povedala, že by sa už azda naše deti mohli o korytnačku postarať.“

Odvtedy je plnohodnotnou členkou domácnosti, a to napriek tomu, že v priebehu rokov stále nedostala žiadne meno. „Počúva však na oslovenie korytnačka alebo želva,“ uviedla Zuzana so všetkou vážnosťou.

Jej manžel Milan Hladký, niekdajší kreatívny reklamný riaditeľ, si ku korytnačke vytvoril silný vzťah až po rokoch prežitých v odlúčení.

„Dvakrát som ju už skoro stratila. Vozíme ju totiž na chalupu. Ona má veľmi rada trávičku, ďatelinu. Tam ju vypustíme a vtedy uháňa za potravou. Našťastie, podarilo sa mi ju nájsť, ale aj tak som z toho bola na nervy. Už som si myslela, že bude rozvod. Manžel by jej stratu ťažko niesol, keďže si ju obľúbil až vo vyššom veku.“

20 fotografií v galérii Zdroj: Shutterstock

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×