Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Psychologička: Intenzívny vzťah s bývalým partnerom. Je to v poriadku?

09.02.2019 (43/2018) Okolnosti a dôvody rozchodov môžu byť najrôznejšie a niekedy medzi dvomi blízkymi ľuďmi „nie“ partnerskému spolužitiu neznamená „nie“ priateľstvu.
Psychologička: Intenzívny vzťah s bývalým partnerom. Je to v poriadku?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Môj terajší priateľ má na môj vkus až príliš dobrý vzťah so svojou exmanželkou. Nemali spolu deti, napriek tomu sa pravidelne stretávajú, ona mu stále volá, stále sa s ním radí, on jej vždy zdvihne telefón, aj keď sa to nehodí. Tvrdí mi, že pre neho je to len kamoška, no ja takýmto rečiam neverím. Veď teraz to mám byť ja, s kým sa má deliť o pekné chvíle.

Marta

Radí psychologička Mgr. Brigit Trimajová

Okolnosti a dôvody rozchodov môžu byť najrôznejšie a niekedy medzi dvomi blízkymi ľuďmi „nie“ partnerskému spolužitiu neznamená „nie“ priateľstvu. Možno by ste mohli byť zvedavá na to, ako to prežíva váš priateľ. On a jeho ex môžu mať stále k sebe blízko a nebyť milenci. Vy máte šancu pomôcť mu odpútať sa od starého vzťahu a rozvinúť úplne nový vzťah. Myslím si, že kvôli tejto šanci si vás našiel. Keby staré fungovalo, nemenil by...

Nechajte ho, nech vám porozpráva, prečo je exmanželka taká dôležitá, aby ste to jasne pochopili. Sústreďte sa na vaše spoločné a budúce, a keď to bude pre vás oboch plnohodnotné a zaujímavé, určite sa časom naviaže viac na vás a váš spoločný život. Všímajte si, či je získavanie si vašej dôvery a záujmu z jeho strany úprimné a či sa o to, čo je pekné, naozaj chce deliť s vami. Ak nie, bude to pre vás dôležitá indikácia kvality vzťahu a silný signál, že v ňom nie je priestor pre to, o čo by ste vy stáli.


Svoje otázky psychologičke Mgr. Brigit Trimajovej môžete posielať na e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Národná hanba? Hrob spisovateľky Terézie Vansovej sa rozpadá a nikto s tým nič nerobí
Domáca panna cotta
Odkaz od otac! Majo Labuda prezradil, čo mu vzalo otca a ako mu legendárny herec požehnal

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×