Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dcéra Maroša Kramára spieva ako Norah Jones a ide cestou Justina Biebera: Vypočujte si ju!

25.01.2019 (3/2019) Keď Boh rozdával v nebi talent, na klane Kramárovcov rozhodne nešetril. Po dvoch úspešných synoch sa herec môže pochváliť aj nadaním svojej dcéry Tamary (18).
Dcéra Maroša Kramára spieva ako Norah Jones a ide cestou Justina Biebera: Vypočujte si ju!
5 fotografií v galérii
Kramárovci majú veľmi talentované deti. Synovia Marko a Timur si zahrali v markizáckych...
Autor fotografie: Archív NMH

Všetky deti Maroša Kramára podedili umelecké gény. Timur (17) a Marko (10) si už zahrali v markizáckych televíznych seriáloch Búrlivé víno a Chlapi neplačú. Najstaršiu Tamaru (18) to však ťahá k hudbe, prostredníctvom ktorej môže vyjadrovať svoje emócie.

Pred pár rokmi sa síce naplno hovorilo o tom, že z nej bude modelka, mladá študentka s krásnou tvárou a dlhými nohami si však nenechala v živote diktovať a vybrala sa svojou cestou. Už niekoľko mesiacov zverejňuje na sociálnych sieťach videá, v ktorých prezentuje prespievané skladby od svetových interpretov. Popri tom hrá na gitare alebo ukulele.

Dobre vybavená

Keďže obaja rodičia, Maroš, ako aj manželka Nataša Nikitinová, dbajú na kvalitné vzdelanie svojich detí, trávia s nimi zimné mesiace v Kostarike. Maroš si však niekoľkomesačné voľno pre pracovné povinnosti dopriať nemôže. Okrem Inkognita prevádzkuje svoje Divadlo vo veži, diváci ho mohli vidieť v úspešnom seriáli Za sklom, ale o pracovné ponuky nemá núdzu ani u našich českých susedov.

Práve preto vzala všetky povinnosti a starostlivosť o deti na svoje plecia manželka Nataša. Rozhodnutie poslať ich za hranice zdôvodňoval herec svojho času tým, že chce, aby sa poriadne naučili jazyky. Chce, aby mali šancu uspieť v zahraničí, keby sa raz rozhodli odísť zo Slovenska preč.

Tamara má anjelský hlas, tvrdia jej fanúšikovia na sociálnych sieťach. 5 fotografií v galérii Tamara má anjelský hlas, tvrdia jej fanúšikovia na sociálnych sieťach. Zdroj: Instagram

V Tamarkiných piesňach je dobrá jazyková výbava jasná už na prvé počutie. No nadšení fanúšikovia obdivujú tiež „jej frázovanie, intonáciu a zahraničný feeling“. Farbou hlasu ju dokonca prirovnávajú k americkej speváčke a pesničkárke Norah Jonesovej (39).

Ako Justin Bieber

Mladšie ročníky si určite spomenú na raketovú kariéru kanadského speváka Justina Biebera (24). Od detstva miloval hudbu a celkom sám sa naučil hrať na klavíri, bicích, trúbke a gitare.

V roku 2007, keď mal 12, zaspieval na miestnej speváckej súťaži v Stratforde, kde získal druhé miesto. Video z vystúpenia zavesila jeho mama na Youtube, aby mohli záznam vidieť širšia rodina a priatelia. Neskôr pokračovala so zverejňovaním speváckych čísel svojho talentovaného syna.

Vo virtuálnom svete začala rásť Bieberova popularita, až si ho všimli dôležití ľudia z hudobného priemyslu. Odvtedy jeho kariéra stále stúpa.

Podobnú cestu sebaprezentovania si vybrala aj mladučká Tamara. Svoje budúce smerovanie však berie pozvoľna. Do ničoho ju netlačia ani známi rodičia.

„Chcem z nej mať hlavne šťastné dieťa, nech robí to, čo ju baví, lebo aj mne sa to podarilo,“ priznal spokojný otec Maroš Kramár.

Tamara je pritom introvertnejší typ osobnosti, práve preto berie hudbu najmä ako veľkú záľubu a uvidí, kam ju možno v budúcnosti zavedie. V čase, keď kulminovala popularita mladších bratov v markizáckych seriáloch, mnohé médiá špekulovali, či sa aj ona vydá na umeleckú dráhu. So stoickým pokojom vtedy povedala: „Užívam si, že som zatiaľ z rodiny najmenej mediálne známa.“

Okrem toho hrá na gitare a ukulele. 5 fotografií v galérii Okrem toho hrá na gitare a ukulele. Zdroj: Instagram

Tichšiu a uzavretejšiu povahu svojej dcéry potvrdil aj jej slávny otec.

„Tamarka je taký introvert ako ja. Som v podstate tichý. Keď som na javisku alebo keď svieti červená, tak sa rozhovorím, ale doma som tichý, nepotrebujem vytŕčať z davu. Dokonca aj keď sme v nejakej spoločnosti a je tam lepší zabávač, tak mu s radosťou prenechám miesto,“ ozrejmil, ako sa u nich doma veci majú.

Všetko môže byť inak

Keď v polovici decembra minulého roka zverejnila mladučká začínajúca speváčka na svojom Youtube kanáli pieseň Oceans od britského hudobného dua Seafret, video na sociálnych sieťach zdieľal aj jej otec. K videu napísal veľavravný komentár: „Moja milovaná Tamarka.“ Zároveň priznal, že spevácky talent zdedila dcéra práve po ňom, keďže „jeho manželka až tak dobre nespieva“.

Ako otec troch nadaných detí je na ne právom hrdý, no na umeleckú profesiu sa vďaka prežitým skúsenostiam v tejto brandži pozerá veľmi triezvo. Určite im v herectve či speve brániť nebude, ale nesnaží sa im ani pomáhať. Prečo?

„Je nevďačné v tomto smere pomáhať, aj keď moje deti talent majú, to nestačí. Najskôr to musia cítiť a chcieť robiť túto profesiu. V takom prípade im určite veľmi rád pomôžem.“

Ak sa spomínané chcenie u hercových detí naplno prejaví, určite o nich ešte budeme veľa počuť.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×