Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Video: Armádny supervrtuľník bude rýchlejší, vyzbrojenejší a tichší

23.01.2019 (2/2019) Novinka leteckej techniky bude najrýchlejším vrtuľníkom na svete s unikátnymi bojovými schopnosťami.
Video: Armádny supervrtuľník bude rýchlejší, vyzbrojenejší a tichší
4 fotografie v galérii
SB-1 Defiant bude schopný lietať rýchlosťou 480 km/h.
Autor fotografie: Sikorsky-Boeing

Dvojnásobná rýchlosť, mimoriadne tichý let, schopnosť vyletieť do takmer dvojkilometrovej výšky. Takto by mala vyzerať budúcnosť vojenských vrtuľníkov, na ktorej spolupracovali konštruktérske mozgy z dielní spoločností Sikorsky a Boeing.

„Model SB-1 Defiant je navrhnutý tak, aby lietal dvojnásobnou rýchlosťou a rozsahom dnešných bežných vrtuľníkov a ponúka pokročilú aktivitu a manévrovateľnosť,“ pochválili sa zástupcovia firmy Sikorsky.

Výrobcovia sa s prvým letom neponáhľali, technológie chceli doladiť do posledných detailov. „Poletíme, keď to bude správne a bezpečné. Nebudeme sa hrnúť za žiadnym nereálnym termínom,“ vyjadril sa v minulom roku vedúci predstaviteľ spoločnosti Sikorsky Rich Koucheravy.

Letecká supernovinka má posilniť americkú armádu a poslať do dôchodku slávne vrtuľníky Apache a Black Hawky. 4 fotografie v galérii Letecká supernovinka má posilniť americkú armádu a poslať do dôchodku slávne vrtuľníky Apache a Black Hawky. Zdroj: Sikorsky-Boeing

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×