Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Maľujú, aby zarobili? Slovenské celebrity berú do rúk štetce, aha, ako to ide Fialovej!

22.01.2019 (2/2019) Dôvody, prečo mnohé známe tváre slovenského šoubiznisu podľahli čaru bieleho plátna a palete farieb, sú rôzne.
Maľujú, aby zarobili? Slovenské celebrity berú do rúk štetce, aha, ako to ide Fialovej!
16 fotografií v galérii
Zuzana Fialová
Autor fotografie: Instagram

Najznámejším a zrejme aj najskúsenejším spomedzi výtvarne nadaných celebrít je spevák Pavol Hammel (70). Prvé dielo namaľoval pred štrnástimi rokmi po tom, čo mu jeho kamaráti výtvarníci darovali zo žartu napnuté biele plátno a farby. Inšpiráciu čerpal v slovách svojej lekárky. Tá mu totiž povedala, že má krásny krvný obraz. V tom čase toto svoje dielo spolu s ďalšími obrazmi vydražil pre Nadáciu na výskum rakoviny.

Z netradičnej záľuby sa veľmi rýchlo stala seriózna profesia, keďže o jeho maľby začali prejavovať záujem aukčné spoločnosti, a pravidelne dostáva ponuky na výstavy z rôznych galérií. Vášeň, ktorá poháňa jeho tvorbu, však berie dosť pragmaticky. Nemá ambície byť za každú cenu originálny, netrpí pretlakom, ba ani nedostatkom inšpirácie, on jednoducho tvorí. Kedy?

Pavol Hammel začal maľovať v podstate náhodou, dnes by sa touto umeleckou činnosť poľahky uživil. 16 fotografií v galérii Pavol Hammel začal maľovať v podstate náhodou, dnes by sa touto umeleckou činnosť poľahky uživil. Zdroj: Archív NMH

„Keď to na mňa príde. Niekedy týždeň v kuse a potom dva mesiace nič. Ale vôbec to neberiem vážne,“ priznal pred pár rokmi spevák a umelec v jednej osobe. Po čase sa jeho súžitie s bielym plátnom a pestrými farbami stalo akousi meditáciou. Prednedávnom oslávil životné jubileum, ku ktorému si doprial publikáciu Farebná pošta. Tá prepája jeho lásku k výtvarnému umeniu s piesňami, ktoré vytvoril v priebehu svojej hudobnej kariéry.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×