Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Psychológ: Čo zmeniť, keď komunikácia partnerov pripomína výsluch a vždy skončí hádkou?

28.01.2019 (42/2018) Skonštatovať, že jeden z partnerov je divný, alebo že má nejakú neurologickú poruchu, by bolo príliš jednoduché.
Psychológ: Čo zmeniť, keď komunikácia partnerov pripomína výsluch a vždy skončí hádkou?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Môj manžel sa nevie normálne pýtať. Vždy mám pocit, akoby som bola na výsluchu. Nepočúva ma, a keď konečne zapne príjem, pýta sa veci, ktoré som mu už hovorila. On ma konfrontuje a odo mňa chce, aby som presne zopakovala svoju odpoveď. Čo si ja mám presne od slova do slova pamätať, čo som povedala? Potom mi vykričí, že neviem normálne komunikovať.

Lucia

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Keby som len vedel na takomto malom priestore uspokojujúco odpovedať. Neviem. Aj sa bojím prikloniť na niektorú stranu, lebo čože ja už len viem z vášho listu o vašom manželstve. Viem si, asi ako každý, predstaviť, že keď komunikujem s niekým a je to vedené policajným spôsobom, mám z toho stres a nejde o rovnocennú komunikáciu. A už vôbec nie o partnerskú. Otázkou je, akú rolu hráte v tom, že takúto komunikáciu doma máte. Je to naozaj veľmi ťažká otázka. Nejakú rolu v tom hráte určite, no ja o vás neviem takmer nič. Mohli by sme skonštatovať, že váš manžel je divný alebo že sa mu zrejme nesplnil sen o detektívnej práci, alebo že má nejakú neurologickú poruchu, alebo že jadrovo neverí vám alebo všetkým ženám. Mohli by sme to povedať, ale nie som si istý, či by vám to pomohlo.

Chápem, že sa teraz doma môžete roky hádať o tom, kto je na hlavu, kto je normálny a kto manipuluje komunikáciu. Alebo sa môžete zobrať do párovej terapie, aby vám pomohli nájsť cestu k väčšej spokojnosti a zmene. Alebo môžete svojho policajta opustiť. Alebo ak sa vám nepodarí manžela motivovať k spoločnej terapii, môžete sama zájsť k psychoterapeutovi. A tam sa pozrieť na vašu časť príspevku do podivnej manželskej komunikácie a na to, čo by ste mali urobiť pre seba a svoje manželstvo.


Svoje otázky psychológovi Mgr. Miroslavovi Zahumenskému môžete posielať na e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Mysteriózne spomienky: Stará mama nepovedala nič, deťom by len ťažko vysvetlila, že sme práve videli ducha
V petržalskej nemocnici sa pustili v zime do výmeny okien. Univerzitná nemocnica zaplatí 2,3 milióna eur
Koniec obľúbenej herečky: Eva Rysová otvorene priznala, prečo viac nechce nakrúcať

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×