Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Utajovaný život Diany: Navonok krehké neviniatko, divoké večierky si užívala v prestrojení!

13.01.2019 (1/2019) Divoké priateľstvo medzi zosnulou Lady Di (†36) a Freddiem Mercurym (†45) aj po rokoch vzbudzuje pozornosť a vyvoláva otázniky.
Utajovaný život Diany: Navonok krehké neviniatko, divoké večierky si užívala v prestrojení!
5 fotografií v galérii
Neviniatko? Diana pôsobila krehko a nežne. Sotva by niekto uveril, že mala rada divoké...
Autor fotografie: Getty Images

Princezná Diana patrí aj dvadsať rokov po svojej smrti k najobľúbenejším členom kráľovskej rodiny. Jej dobrosrdečnosť, empatia a láskavosť z nej robili ideálnu princeznú a zároveň možnú budúcu kráľovnú.

Hoci zhodou nešťastných náhod tragicky zahynula, počas svojho krátkeho života si stihla vytvoriť niekoľko pevných priateľstiev.

Je verejným tajomstvom, že utiahnutá a navonok plachá kráľovná ľudských sŕdc žila v obkľúčení paparacov vcelku dobrodružný život. Jej vernými priateľmi boli najmä homosexuáli z umeleckých kruhov. Okrem Eltona Johna si bola veľmi blízka s geniálnym spevákom skupiny Queen Freddiem Mercurym. Ten Dianu doslova miloval.

„Ona je zlatíčko. Je bláznivá, často sa s nami chodí zabávať. Aby ju však nikto nespoznal, nosí moje oblečenie a parochne,“ priznal v jednom z televíznych rozhovorov Mercury.

Platonickú lásku však nepociťoval len on k nej, ale aj ona k nemu. Po jeho smrti v roku 1991 žialila tak veľmi, akoby stratila kus seba. Vo Freddiem našla nielen priateľa, ale tiež brata, ktorého nadovšetko zbožňovala.

Na jeho počesť sa stala patrónkou organizácie National AIDS Trust. Išlo totiž o ochorenie, ktorému Freddie predčasne podľahol.

Freddie bol nielen nezabudnuteľný spevák, ale aj kráľ večierkov a neviazanej zábavy. Jeho životný štýl princeznej Diane učaroval. 5 fotografií v galérii Freddie bol nielen nezabudnuteľný spevák, ale aj kráľ večierkov a neviazanej zábavy. Jeho životný štýl princeznej Diane učaroval. Zdroj: Getty Images

Podľa memoárov The Power of Positive Drinking (Sila pozitívneho pitia) autorky Cleo Rocosovej sa Diana a Freddie často schádzali. Vo vzájomnej spoločnosti sa aspoň na chvíľu snažili zabudnúť na to, že ich životy nepatria výlučne im, ale sú pod drobnohľadom médií a zvedavej verejnosti.

Noc v bare

Líder kapely Queen a princezná Diana sa stali blízkymi priateľmi v polovici 80. rokov. Stretávali sa v dome ich spoločného kamaráta, komika Kennyho Everetta, kde spoločne sledovali seriál The Golden Girls a popíjali pri tom šampanské.

Jeden večer sa Diana svojich priateľov, ktorí plánovali preflámovať noc v bare, opýtala, či by sa k nim mohla pridať. V tom čase mala 27 rokov a ten deň bol pre všetkých zúčastnených nezabudnuteľný.

Chlapci sa jej zverili, že chcú navštíviť jeden z najznámejších nočných gay klubov The Royal Vauxhall v Londýne, kde sa stretávali slobodní mládenci hľadajúci flirt či dno pohárika, alebo obyčajnú barovú bitku. Freddie a Kenny sa najskôr báli, že na takomto mieste by mohol niekto Dianu spoznať.

Tá si však okamžite začala robiť posmech: „Predstavte si tie titulky, keby ma v klube nafotili a dokonca pri nejakej bitke,“ vyjadrila sa. Po týchto slovách sa Freddie dal presvedčiť a svojej priateľke povedal: „Tak teda dobre, pôjdeme. Nech si dievča trošku užije!“

Diana na koncerte Live Aid. 5 fotografií v galérii Diana na koncerte Live Aid. Zdroj: Getty Images

Ako vojak

Aby Dianu nikto nespoznal, zamaskovala sa vojenskou bundou, slnečnými okuliarmi a koženou čiapkou zo šatníka slávneho Mercuryho.

V partičke ľudí, ktorí v ten večer trávili s Dianou čas, bola aj Cleo Rocos, ktorá účinkovala v Everettovej televíznej šou. Tá si na udalosti z inkriminovaného večera spomína takto:

„Keď sme vošli dnu, mali sme pocit, že všetci naokolo Dianu okamžite spoznali. V jednom kuse sa smiala a držala sa vo Freddieho blízkosti. Nikto si ju však nevšímal. Pozornosť prítomných bola upriamená len na Freddieho. Nikomu by ani na um nezišlo, že jeho bodyguard nie je nik iný ako princezná Diana. Všetci ju prehliadali a ona si pocit neviditeľnosti náramne užívala,“ uviedla Cleo.

Podľa jej názoru vyzerala Diana v odeve od Freddieho ako moderný homosexuál. Do tejto spoločnosti okamžite zapadla. Objednala si pivo, víno a užívala si 20 minút úplného oslobodenia od života, ktorý viedla.

Po uplynutí tohto krátkeho času si celá spoločnosť povedala stačilo, zdvihla sa a odišla. Diana sa vrátila späť do svojej rezidencie v Kensingtonskom paláci, akoby sa nič nestalo.

Žiadne neviniatko

Hoci išlo o krátky zážitok, vyjadrenia Freddieho Mercuryho do médií naznačujú, že podobné excesy si s princeznou ešte párkrát zopakovali. Vďaka tejto skutočnosti bola v roku 2016 napísaná muzikálová hra The Royal Vauxhall, podľa názvu spomínaného gay baru, ktorá by v čase svojho vzniku značne pobúrila mnohých ľudí.

Diana Freddieho milovala. V roku 1985 si prišla pozrieť legendárne vystúpenie kapely Queen na charitatívnom koncerte Live Aid na štadióne vo Wembley. 5 fotografií v galérii Diana Freddieho milovala. V roku 1985 si prišla pozrieť legendárne vystúpenie kapely Queen na charitatívnom koncerte Live Aid na štadióne vo Wembley. Zdroj: Getty Images

Aj keď to na prvý pohľad vyzerá tak, že Diana bola len „obeťou“ svojich umelecky založených kamarátov, ktorým nebola cudzia odviazaná zábava, opak je pravdou.

V inej životopisnej knihe Dianina kronika od novinárky Tiny Brownovej sa na adresu Lady Di ozýva množstvo kritických hlasov.

Autorka na základe výpovedí 250 ľudí z Dianinho okolia píše, že milovala zábavu, rada sa predvádzala na verejnosti a neodolala žiare reflektorov. Údajne bola prirodzene marketingovo podkutá a presne vedela, kedy a čo má urobiť, aby upútala pozornosť novinárov...

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×