Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Partia kamarátov sa rozhodla spraviť si spoločný filmový večer: Okamihy ako v horore!

10.01.2019 (37/2018) Bol to celkom obyčajný príjemný letný večer. Až kým sa nezačali diať ťažko vysvetliteľné veci...
Partia kamarátov sa rozhodla spraviť si spoločný filmový večer: Okamihy ako v horore!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Žijeme v dome, kde je šesť bytov a vzadu spoločný dvor. My susedia máme nadštandardné vzťahy, a tak sme si ho zveľadili. Umiestnili sme tam detské hojdačky, trampolínu, preliezačky. A kúsok zeme sme vyčlenili pre zeleninu a ovocie. Nechýba ani stôl a spoločný gril, kde často po večeroch sedávame.

Raz večer prišiel sused so skvelým nápadom. Spravme si letné kino! Priniesol premietačku a plátno. Ostatní nachystali koláče, čipsy, čokolády... Bolo nás šesť do­­spe­­lých a štyri deti. Začínalo sa stmievať, kino sa mohlo začať. Približne v polovici filmu sa rozpútal sled zvláštnych udalostí.

Zrazu sa na plátne objavil blesk, no s príbehom nemal nič spoločné. Akoby sa na chvíľu zastavil film, vnímali sme len to svetlo. O niečo neskôr sa do rozhovoru dvoch hlavných predstaviteľov zamiešalo hrmenie, napriek tomu, že sa rozprávali počas slnečného dňa. Všetci sme sa automaticky pozreli na oblohu. Nebol na nej ani mráčik, hviezdy svietili, bolo teplo, nevial ani len slabý vetrík. Vzduch stál. Obraz sa po piatich minútach opäť zasekol a opäť sa nám na plátne pred očami zablýskalo, akoby mala prísť búrka.

To už sused nevydržal a povedal, že sa ide pozrieť po inom filme. Možno je toto DVD pokazené či poškriabané. Ako býva zvykom, keď je pauza, všetci sa rozutekajú. Deti išli cikať, ženy po ďalšie koláče, iní zase zaliať čaj. V istom okamihu nezostal vonku nikto. A vtedy sa to stalo. Odrazu sa dvihol silný vietor, zamračilo sa a do elektroniky, ktorú sme tam mali uloženú, udrel blesk. Len tak. Z čista jasna. A po ňom sa spustila silná búrka.

Neviem, čo by sa stalo, keby sme tam sedeli. Boli vari tie záblesky vo filme varovaním? Zachránil nás niekto pred nebezpečenstvom? Alebo išlo len o zhodu náhod?

 

Ako prvá Slovenka v UNESCO spolurozhoduje o kultúrnom dedičstve: Či chceme, alebo nie, trocha nám trčí slama z čižiem
Grilované kuracie krídelká
S dávnym priateľom sa stretli v nemocnici. Jeho obraz spadol presne vtedy, keď sa to stalo!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×