Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Psychologička: Pocit, že partner po tom, ako dostal to, čo chcel, už nejaví taký záujem

30.01.2019 (43/2018) Čo nie je v poriadku, je strácať hlavu kvôli niekomu, koho ani poriadne nepoznáme a ani sa nechce dať spoznať.
Psychologička: Pocit, že partner po tom, ako dostal to, čo chcel, už nejaví taký záujem
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Rok po rozvode som si našla priateľa. Všetko bolo v poriadku, až kým nedostal, čo chcel... Odvtedy mi ani tak často nevolá, ani už nie je taký galantný. Ja ho veľmi chcem, no cítim sa ako „zúfalka“, ktorá chňapla po prvom chlapovi, ktorý prejavil záujem. Nechcem sa doprosovať, byť hysterická, no neviem, ako mu ukázať, že oňho stojím. Alebo sa len bojím byť sama?

Katka

Radí psychologička Mgr. Brigit Trimajová

Čo je presne tá správna otázka, ktorú si kladiete? Nie ste si istá, či k vám priateľ ešte cíti to, čo by bolo predpokladom k ďalšiemu rozvíjaniu vzťahu? Ak toto je ono, tak si myslím, že možno viete viac, ako si pripúšťate. Živý vzťah s človekom cítime a máme sa v ňom dobre. Nie je treba hľadať žiadne zložité stratégie. Stretnite sa, porozprávajte sa a myslím, že ak nebudete chodiť okolo horúcej kaše, čoskoro budete vedieť, na čom ste. Ak sa vám ani nedarí stretnúť, tak to je hádam jasné... Ak má váš nový priateľ iba „občasný“ záujem o vás, sama zvážte, či to chcete aj vy. Ak nie, načo s ním strácať čas?

A čo znamená „zúfalka“? Preskúmať viac pre seba, čo je za tým, je asi dôležité... Kladiete si otázku, či neviete byť sama? Možno hlavne nechcete byť sama, a tak je v poriadku si niekoho hľadať. Čo nie je v poriadku, je strácať hlavu kvôli niekomu, koho ani poriadne nepoznáme a ani sa nechce dať spoznať. A asi tušíte, že ak budete s človekom, ktorý o vás málo stojí a budete čakať, že sa niečo záhadne a samo zmení, asi sa nedočkáte. Nakoniec sa budete cítiť viac sama, ako keby ste ostali sama. Zamerajte svoj záujem ďalej a neupnite sa na niekoho, kto vykazuje málo „indícií“.


Svoje otázky psychologičke Mgr. Brigit Trimajovej môžete posielať na e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Mysteriózne spomienky: Stará mama nepovedala nič, deťom by len ťažko vysvetlila, že sme práve videli ducha
V petržalskej nemocnici sa pustili v zime do výmeny okien. Univerzitná nemocnica zaplatí 2,3 milióna eur
Koniec obľúbenej herečky: Eva Rysová otvorene priznala, prečo viac nechce nakrúcať

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×