Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Magické tichooceánske perly: Novoobjavený raj priťahoval dobrodruhov i umelcov

07.01.2019 (50/2018) Zámorské autonómne územie Francúzska v Oceánii tvoria početné ostrovy zoskupené v súostroví sopečného pôvodu, ktoré na západe susedia s Cookovými ostrovmi a na severe s Kiribati.
Magické tichooceánske perly: Novoobjavený raj priťahoval dobrodruhov i umelcov
9 fotografií v galérii
Tahiti je najväčším ostrovom vo Francúzskej Polynézii. Preslávili ho najmä diela Paula...
Autor fotografie: GEO

Ostrovy sa nachádzajú v tropickom podnebnom pásme s dostatkom vlhkosti i zrážok. Priemerná teplota sa od novembra do marca pohybuje okolo 28 °C, v chladnejšom období, od apríla do októbra, okolo 23 °C.

Suché obdobie od apríla do októbra je pre mnohých najlepší čas na dovolenku, počasie je príjemne teplé a svieže s oveľa menším množstvom zrážok.

Potápanie je v týchto zemepisných šírkach populárne celoročne, ideálny čas je v decembri až februári, keď je voda krištáľovo priezračná. Podmienky vhodné na surfovanie sú počas celého roka, treking vo vnútrozemí je najlepší v období sucha, pretože niektoré trasy sú za mokra nepriechodné.

Aj keď je Francúzska Polynézia južne od rovníka, prázdniny sú podobné ako na severnej pologuli. V mesiacoch júl a august ceny leteniek a hotelov kulminujú, navštevovanými obdobiami sú Vianoce, Nový rok i Veľká noc.

Vo Francúzskej Polynézii sa šírenie kresťanstva začalo na ostrove Akamaru, prvá omša sa uskutočnila v roku 1834. 9 fotografií v galérii Vo Francúzskej Polynézii sa šírenie kresťanstva začalo na ostrove Akamaru, prvá omša sa uskutočnila v roku 1834. Zdroj: GEO

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×