Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Celeste Buckingham: Nový muž, nový byt, nové plány!

04.01.2019 (51/2018) V minulosti chudla a pod vplyvom spoločnosti priveľmi riešila svoj vzhľad. Celeste Buckingham (23) dnes osobným príkladom šíri, že na krásu neexistuje štandard a fyzická dokonalosť v podstate neexistuje.
Celeste Buckingham: Nový muž, nový byt, nové plány!
5 fotografií v galérii
Bytového architekta nepotrebovala. Bývanie si zariadila sama.
Autor fotografie: Instagram

Stretli sme sa na charitatívnom projekte Úsmev ako dar, ktorý bez nároku na honorár podporuješ už 7 rokov. Je pekné vidieť, že aj mladým ľuďom, ako si ty, nie sú ľahostajné osudy iných.

Tento projekt je jeden z tých, ktoré každý rok s veľkou radosťou podporím, minimálne svojím spevom, ale zúčastňujem sa aj mnohých podobných projektov. Pomáhať druhým je totiž niečo, čo mám v sebe už od detstva veľmi silno zakorenené. So sestrou nás to naučila moja mamina.

Už odmalička sme totiž žili v tom, že nežijeme len pre seba, ale aj pre iných ľudí, pre spoločnosť a rovnako tak pre menšiny, ak potrebujú pomoc. Keď človek počuje slovo menšina, automaticky myslí na inú rasu, ale tak to vôbec nemusí byť. Menšinou môže byť aj skupina ľudí, ktorá je z nejakého dôvodu odkázaná na pomoc ostatných.

Moja mamina kupuje každý rok na Vianoce nové ruksaky, poprosí o pomoc susedov a známych, ktorí pozbierajú rôzne veci, oblečenie, prídu k nám domov, rozložia sa v obývačke a tie ruksaky napĺňajú toaletným papierom, vreckovkami, zubnými kefkami, ponožkami, spomínaným oblečením.

Následne chodíme a rozdávame to po meste bezdomovcom. Od detstva sme so sestrou naučené myslieť na druhých. A vôbec to nemusí byť o obrovských sumách peňazí. Niekedy je možno lepšia takáto konkrétna pomoc, keď dotyčnému človeku dáte to, čo potrebuje.

Musím povedať, že sa ti výrazne zlepšila slovenčina.

Ďakujem (smiech).

Je to tým, že si častejšie na Slovensku?

Určite. Používam ju čoraz častejšie, takže sa asi naozaj zlepšuje, pretože musím neustále rozširovať svoju slovnú zásobu. Gramatika mi občas ujde a skloňovanie napríklad vôbec neriešim (smiech). Ale je to jazyk zvuku. To, čo počujem, opakujem a na základe toho sa učím. Som vlastne celý život taký papagáj.

Celeste má výborný vzťah so svojou sestrou Carmel. 5 fotografií v galérii Celeste má výborný vzťah so svojou sestrou Carmel. Zdroj: Instagram

Ako je to s tvojím životom v Amerike?

Študujem tam diaľkovo, ale bývam na Slovensku. Pendlujem však hore-dolu, podľa toho, kde je to potrebné, či už do Česka, alebo do Spojených štátov.

Ako ti ide štúdium?

Keď mám byť úprimná, tak nič moc, ale snažím sa, hádam neprepadnem (smiech). Problém je, že nemám čas sa učiť. Veľká nádej je však moja sestra. Ona je „bifľoš­ka“, má samé jednotky. U mňa to tak kolíše, ale mám pred sebou posledný rok bakalárskeho štúdia, tak verím, že to v budúcom roku dokončím.

Chceš pokračovať v magisterskom štúdiu?

Áno, chcem, dokonca, by som si rada spravila aj doktorát, len na to nemám ten spomínaný čas. Teraz sa chcem v prvom rade sústreďovať na dokončenie bakalárskeho štúdia a potom si premyslím, čo ďalej. Želala by som si mať doktorát z detskej vývinovej psychológie, toto ma veľmi zaujíma.

Tento rok si si kúpila vlastné bývanie, ktoré máš naozaj zaujímavo zariadené.

Áno, prednedávnom som si kúpila byt v meste. Nábytok už mám dlhšie, postupne som si ho pozbierala po celom svete. Začalo sa to v Amerike, ale niektoré kusy mi darovali rodičia. Keď som bola napríklad v Dominikánskej republike, priniesla som si odtiaľ dva vankúše, ktoré mi ostali doteraz.

Som zamilovaná do Japonska, ktoré je pre mňa inšpiráciou, a potom som vyrastala s iránskou babičkou a mamina mala doma iránske koberce. Som zvyknutá na exotický, preplnený dom s umelými kvetmi, obrazmi a čínskymi vejármi na stenách. Taký bol mamin vkus. Ona to však mala farebné a preplnené ešte viac ako ja.

V rámci zariadenia svojho bytu som sa snažila nájsť zlatú strednú cestu. Keďže veľa cestujem, spím na rôznych miestach, čo mi neprekáža, som veľmi prispôsobivá, ale svoj domov musím mať zariadený podľa seba. Mám rada, keď je tam množstvo farieb, ktoré ma hrejú na duši, to je veľmi príjemné.

Nedávno si sa navyše na sociálnej sieti priznala, že máš v živote novú lásku.

Ajajaj... (smiech)!

Pred nedávnom priznala vzťah s českým podnikateľom. 5 fotografií v galérii Pred nedávnom priznala vzťah s českým podnikateľom. Zdroj: Instagram

Prečo si sa rozhodla dať túto informáciu von práve cez Insta­gram?

Všetci to opisovali tak, že k môjmu vzťahu som sa priznala sama, ale faktom je, že už ráno v ten deň visel na jednom portáli článok, že mám priateľa. S partnerom sme sa preto zhodli na tom, že by možno bolo vhodné dať von nejaké potvrdenie bez toho, aby sme sa k tomu celému museli ďalej vyjadrovať. Obaja sme sa totiž rozhodli, že náš vzťah nebudeme riešiť verejne, ale v súkromí. Som rada, že je to takto.

Ale s bývalým priateľom Matějom Vávrom vás veľmi často vídať spolu.

Veď sme najlepší kamoši (smiech).

A máš to tak aj s ostatnými bývalými?

Nie, kdeže (smiech). Nie je to však nijaká výnimka, kamarátim sa aj s Martinom Harichom, ktorý bol, ak sa to tak dá povedať, môj prvý vážny partner. S Matějom sme si však vždy veľmi dobre rozumeli. Možno to takto dopadlo preto, že sme najskôr boli najlepší kamaráti a až potom sme sa dali dokopy. Tam nadovšetko prežilo naše kamarátstvo.

Navyše, veľmi veľa spolupracujeme, takže by asi bolo čudné, keby sme sa pri tom množstve projektov, na ktorých robíme a pri ktorých sa stretávame, nekamarátili. Je skvelé, ako to celé dopadlo.

Na sociálnych sieťach si rozbehla ženskú iniciatívu pod názvom Autentická. Bola spúšťačom fotografia s celulitídou, ktorú rozoberali v médiách?

Keď vznikol post s mojou celulitídou, rýchlo sa šíril. Ja som sa k tomu vyjadrila a navyše priznala zdravotné problémy, ktoré som v minulosti mala, teda že som nejedla a chudla, tak z toho, preexponovane povedané, vybuchol internet. Zrazu sa k tomu začali vyjadrovať nielen ženy ako Veronika Ostrihoňová, ktorá si tiež zavesila na internet fotku s celulitídou, ale aj muži ako Laci Strike či Michal Nemtuda.

Vo svojich príspevkoch ma začali označovať mnohé baby s celulitídou s tým, že to je úplne normálne, prirodzené ju mať. Bola som z toho veľmi milo prekvapená. Na báze toho potom vznikol s kamarátkami nápad odfotiť sa také, aké sme. Každá sme totiž úplne iná. Následne vznikla iniciatíva Autentická, ktorá je zatiaľ v štádiu šírenia informácií o tom, že krása, nielen ženská, ale aj mužská, má milión rôznych podôb.

Nie je žiaden štandard krásy. Fyzickú dokonalosť, po ktorej túži každá žena, si aj tak všetci predstavujeme inak a ona sama osebe ani neexistuje. Kamarátky, s ktorými som sa spojila, zažili na vlastnej koži skúsenosť neznášania samej seba. Na to sa nabalili rôzne problémy, ale postupne sme sa všetky dopracovali k sebaláske. Teraz sa tú myšlienku snažíme šíriť ďalej.

Aké máte ohlasy? Reagujú na to dievčatá, ženy?

Áno, reagujú na to a je úžasné vidieť, že sa mnohé dievčatá postupne objavujú. Objavujú v sebe nielen vonkajšiu, ale aj vnútornú krásu. Akoby sa začínali mať radšej alebo sa o to aspoň snažia. Píšu nám, posielajú fotky alebo ďakujú za to, že sa niečo podobné vymyslelo.

Štatistiky síce hovoria, že vyrovnanie so svojím zovňajšok riešia predovšetkým ženy, ale súčasťou toho sú aj muži. Žijeme skrátka v takej dobe. Kritizujeme sa za veci, ktoré sú úplne prirodzené. Preto by sme s tým mali prestať a toto je jedna z ciest.

V minulosti sa trápila pre svoj vzhľad, dnes podobné problémy pomáha prekonať mladým ženám a mužom. 5 fotografií v galérii V minulosti sa trápila pre svoj vzhľad, dnes podobné problémy pomáha prekonať mladým ženám a mužom. Zdroj: Archív NMH

Čo ti dal tento rok, pretože aspoň v rámci Slovenska sa hovorí, že osmičkové roky sú ťažké, čo sa aj v rámci spoločenskej situácie potvrdilo.

Tento rok bol spoločensky naozaj veľmi ťažký, ale o to pozitívnejší, pretože Slováci dokázali, že sú hrdí na svoju krajinu a majú veľký záujem o to, aby sa tu veci zlepšili.

My, teda my Slováci, o sebe často hovoríme, že sme pasívni, že nerobíme nič pre to, aby sa to tu zmenilo, ale tento rok je dôkazom, že ľudia chcú zmenu a snažia sa ju presadiť. Napriek tomu, že sme malá krajina a v rámci sveta nemáme až taký veľký vplyv, pevne veríme, že to tu raz bude lepšie.

Pre mňa osobne bol tento rok rokom veľkých zmien. Od pätnástich pracujem a odvtedy žijem v jednom rýchlom kolotoči, takže sa nachádzam v životnom období, keď premýšľam, čo ďalej. Skúšala som nejaké nové veci a budúci rok chcem naštartovať svoje plány, svoje nové ja a posúvať sa ďalej. Dokonca mám v pláne odchádzať do sveta, vyrábať hudbu inde.

Aktuálne riešim rôzne spolupráce, nemyslím však spevácke, skôr spolupráce s producentmi, hudobníkmi a zároveň chcem trošku cestovať. Málokedy mám totiž voľno a povedala som si, že po siedmich rokoch ho konečne potrebujem. Hádam je to aj zaslúžené (smiech).

Počas sviatkov sa oddychovať nechystáš?

Ale áno a už sa na to veľmi teším. Vianoce strávim v Portugalsku s rodičmi a sestrou. Takže budeme mať 25 stupňov, na čo sa teším. Budeme mať stromček, hoci za oknom budú stromy s banánmi (smiech). Ale budem s najbližšími, konečne vypnem a aspoň na chvíľu mi nebude vyzváňať telefón (smiech).

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×