Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obývajú honosné rezidencie a zámky. Tieto Slovenky majú domy ako kráľovné!

30.12.2018 (50/2018) Megalomanské domy známych Slovákov sa rozlohou a prepychom pokojne vyrovnajú bývaniu hollywoodskych celebrít.
Obývajú honosné rezidencie a  zámky. Tieto Slovenky majú domy ako kráľovné!
15 fotografií v galérii
Daniela Hantuchová sa väčšinu svojho času zdržiava najmä v Taliansku. Za oddychom však...
Autor fotografie: Archív

Podnikavé dievča

Keď vyšlo najavo, že vďaka svadbe so synom miliardára Tomáša Chreneka (55) Tomášom Chrenekom mladším (32) sa markizácka moderátorka Mária Chreneková Pietrová (34) presťahovala z bratislavského činžiaku do zámku, mnohých to poriadne prekvapilo. Jej svokor totiž kúpil pre celú svoju rodinu barokový kaštieľ s bohatou históriou v Kolodějoch.

Na prvý pohľad skromne pôsobiaca Mária s búrlivou minulosťou nesúcou prívlastok „vraj“, sa tak zo dňa na deň stala nefalšovanou hradnou paňou s vymoženosťami, ktoré k životu v kaštieli patria. Areál, v ktorom sa nachádza asi 10 budov, má rozlohu niekoľkých tisícok štvorcových metrov. V obrovskej záhrade sa nachádza lesopark a rybník.

Mária Chreneková Pietrová 15 fotografií v galérii Mária Chreneková Pietrová Zdroj: Archív

Hlavná budova má 2 krídla. Vpravo sídlia zamestnanci ako kuchári, slúžky a ochrankári, v ľavom krídle by mala byť kancelária Chrenekových firiem. V hlavnej budove bývajú manželia Chrenekovci s deťmi a ich rodinami. Interiér, ktorý si postupne zveľaďovali, je údajne veľmi luxusný. Iba luster v jednej z miestností údajne finančníka vyšiel na jeden milión českých korún.

O celkovú obnovu priestorov domu sa postaral výstredný a v Česku veľmi známy dizajnér Radovan Macák, ktorý si priebeh rekonštrukcie nemohol fotiť ani uviesť do svojho port­fólia, a aby toho nebolo málo, údajne podpísal zmluvu o doživotnej mlčanlivosti. Kaštieľ si rodina prispôsobila podľa svojich potrieb. Dobudovali posilňovňu, wellness so saunou, bazénom a tiež tenisové kurty.

Na zámku žije aj markizácka moderátorka. 15 fotografií v galérii Na zámku žije aj markizácka moderátorka. Zdroj: Archív

Napriek tomu, že noví súkromní vlastníci sa postarali o precízne zveľadenie kultúrnej pamiatky Českej republiky, miestnych obyvateľov ani po rokoch neteší fakt, že zámocké záhrady už len tak nenavštívia. Chrenekovský príbytok je chránený 24 hodín denne a cudzím osobám je vstup do ich útrob v priebehu celého roka prísne zakázaný.

Majiteľovi sa nemožno čudovať, za kúpu tejto nehnuteľnosti zaplatil slovenský magnát približne 9 miliónov eur a na jeho rekonštrukciu padlo niekoľko ďalších miliónov. Z novodobej histórie možno spomenúť, že tento zámok slúžil ako vládny. Na tomto mieste rád trávil dovolenku bývalý premiér Jiří Paroubek, ktorý tu v roku 2006 dokonca rokoval s vtedajším slovenským premiérom Robertom Ficom.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×