Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vianočné Slovensko, ako ste ho nevideli: Pozrite sa, akú krásnu krajinu máme!

23.12.2018 (51/2018) Keď je fotograf zdravý fanatik, nezáleží na tom, že ide o amatéra. Tí, čo tvoria knihy o čarovnom Slovensku, by sa so svojimi zábermi nemuseli hanbiť ani v najprestížnejších svetových agentúrach.
Vianočné Slovensko, ako ste ho nevideli: Pozrite sa, akú krásnu krajinu máme!
18 fotografií v galérii
Špania
Autor fotografie: Bohuš Urblík

Vodný mlyn v Tomášikov

Tento vodný mlyn z roku 1895 sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí na brehu Malého Dunaja asi dva kilometre za obcou Tomášikovo. Zachoval sa v pôvodnom stave, dokonca aj s interiérom s pôvodným mlynárskym náradím. Patrí pod správu Vlastivedného múzea v Galante. Skutočný architektonický skvost a inšpirácia pre fotografov.

Vodný mlyn v Tomášikove 18 fotografií v galérii Vodný mlyn v Tomášikove Zdroj: Juraj Cisár

Štrbské pleso

Tento záber si hovorí „mrazivá náladovka pri Štrbskom Plese“. Jeden z najnavštevovanejších turistických magnetov Vysokých Tatier tu pripomína skôr obrovský termálny bazén, z ktorého stúpa para do zamrznutého okolia. V pozadí pozlátené vrcholy hôr zaliate rannými slnečnými lúčmi.

Štrbské pleso 18 fotografií v galérii Štrbské pleso Zdroj: Adam Kováč

Dražovce

Táto snímka taktiež vyzerá ako z rozprávky. Pozeráme sa na románsky jednoloďový Kostol svätého Michala archanjela na temene výbežku Tribečského pohoria s apsidou a vežičkou na západnom priečelí. Ide o zrejme najmalebnejšie zasadený kostolík do krajiny, aký na Slovensku poznáme. Zároveň ide o jednu z pamätihodností nitrianskej mestskej časti Dražovce.

Dražovce 18 fotografií v galérii Dražovce Zdroj: Juraj Cisár

Špania

Špania Dolina neďaleko Banskej Bystrice je stále živým pamätníkom na časy, keď sa v tejto oblasti ťažila medená ruda. Dodnes sa tu zachoval súbor baníckych domov predstavujúci súvislú dedinskú zástavbu, vďaka čomu sa obec dostala do zoznamu pamiatkových rezervácií ľudovej architektúry. Utopená v lone Starohorských vrchov vyzerá z vtáčej večernej perspektívy naozaj čarovne.

Špania 18 fotografií v galérii Špania Zdroj: Bohuš Urblík


‹ 12...56 ›
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×