Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vianočné Slovensko, ako ste ho nevideli: Pozrite sa, akú krásnu krajinu máme!

23.12.2018 (51/2018) Keď je fotograf zdravý fanatik, nezáleží na tom, že ide o amatéra. Tí, čo tvoria knihy o čarovnom Slovensku, by sa so svojimi zábermi nemuseli hanbiť ani v najprestížnejších svetových agentúrach.
Vianočné Slovensko, ako ste ho nevideli: Pozrite sa, akú krásnu krajinu máme!
18 fotografií v galérii
Špania
Autor fotografie: Bohuš Urblík

Čachtický hrad

Čachtický hrad je dnes zrúcaninou stredovekej stavby, ktorá vznikla v prvej polovici 13. storočia. Z hradu je nádherný výhľad na okolité svahy Malých Karpát, kopanice Myjavskej pahorkatiny a Považský Inovec. Známy je predovšetkým vďaka legendárnej grófke Alžbete Báthoryovej – krvavej čachtickej pani. Aj na tejto momentke akoby sa hrad odel do krvavého šatu.

Čachtický hrad 18 fotografií v galérii Čachtický hrad Zdroj: Radoslav Garec

Kostelec z Bosmán

Verili by ste, že takúto kopcovitú nádheru si môžete vychutnať v považskobystrickom okrese? Pozeráte sa na obec Kostolec ukrytú za Maninskou tiesňavou. Tvoria ju ešte dve malé osady Kresánie a záhrady, panorámu dotvárajú štíty Strážovských vrchov. Údolím kotliny preteká potok Teplianka. Fotené je zo skalnatého brala prírodnej pamiatky Bosmany. Kostelec z Bosmán 18 fotografií v galérii Kostelec z Bosmán Zdroj: Vladimír Ruček

Bratislava

Prenesme sa aj do našej metropoly, lebo nielen o prírode sú krásne fotografie. Takto vyzerá atmosféra vianočných trhov na bratislavskom Hlavnom námestí. Tento čas je neodmysliteľne spojený s rozžiarenými ulicami, ozdobenými stromčekmi či stánkami plných dobrôt a remeselných výrobkov.

Bratislava 18 fotografií v galérii Bratislava Zdroj: Milan Perfecký

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×