Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vianočné Slovensko, ako ste ho nevideli: Pozrite sa, akú krásnu krajinu máme!

23.12.2018 (51/2018) Keď je fotograf zdravý fanatik, nezáleží na tom, že ide o amatéra. Tí, čo tvoria knihy o čarovnom Slovensku, by sa so svojimi zábermi nemuseli hanbiť ani v najprestížnejších svetových agentúrach.
Vianočné Slovensko, ako ste ho nevideli: Pozrite sa, akú krásnu krajinu máme!
18 fotografií v galérii
Špania
Autor fotografie: Bohuš Urblík

Hriňová - cintorín

Drevené vyrezávané náhrobné a prícestné kríže patria medzi tradičné symboly Podpoľania. Najrozšírenejšie sú v Detve a Hriňovej. Kríže na hriňovskom cintoríne patria medzi tie, ktoré sú evidované aj v Registri národných kultúrnych pamiatok Slovenska. Aj tento obrázok dokazuje, že právom, veď ide o neodmysliteľnú súčasť histórie tohto rázovitého kraja. 

Hriňová - cintorín 18 fotografií v galérii Hriňová - cintorín Zdroj: Anton Trebuľa-Kečkár

Chleb - Kriváň

Tento záber vznikol z vrchu Chleb – tretieho najvyššieho končiaru Malej Fatry. Smeruje na Liptovskú Kotlinu. Bližšie svetielko v hmle sú Kraľovany, vzdialenejšie Ružomberok, na horizonte vidno hrebeň Nízkych Tatier. Naozaj pôvabne zachytená klasická zimná inverzia pred východom slnka.

Chleb-Kriváň 18 fotografií v galérii Chleb-Kriváň Zdroj: Martin Kurka

Teplé oblečenie, ruksak so statívom a fotoaparátom na chrbte, ide sa fotiť. Takýchto zimných túr už Martin Kurka absolvoval nespočetne.
18 fotografií v galérii Teplé oblečenie, ruksak so statívom a fotoaparátom na chrbte, ide sa fotiť. Takýchto zimných túr už Martin Kurka absolvoval nespočetne. Zdroj: Martin Kurka

Pri kaplnke Rohožník

Aj keď vyzerá schátrano a opustene, fotogenická rozhodne je, a to v každom ročnom období. Nad kaplnkou pri obci Rohožník rozohrala obloha nádherné farebné divadlo. Túto záhorskú obec lemujú z jednej strany Malé Karpaty, z druhej rovinný borovicový les. Nájdete tu množstvo ďalších kultúrnych pamiatok. 

Pri kaplnke Rohožník 18 fotografií v galérii Pri kaplnke Rohožník Zdroj: Radoslav Černický

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×