Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Symbol slovenských Vianoc: Cesta kapra z rybníka na štedrovečerný stôl je dlhá a strastiplná

22.12.2018 (51/2018) Prvýkrát ho ochutnal počas Vianoc 1253 flámsky mních Viliam z Rubruku na hostine mongolského chána Möngkeho. Vtedy ešte nikto netušil, že kapor sa stane naším vianočným jedlom.
Symbol slovenských Vianoc: Cesta kapra z rybníka na štedrovečerný stôl je dlhá a strastiplná
5 fotografií v galérii
Francúzi mu hovoria carpe, v angličtine sa nazýva carp, v nemčine Karpfen a taliansky...
Autor fotografie: Shutterstock

Na štedrovečerných stoloch sa u nás prvýkrát objavuje až v 19. storočí. Rybu, ktorá je v našich končinách jedným zo symbolov Vianoc, vedecky pomenoval Cyprinus carpio v roku 1758 švédsky prírodovedec Karl Linné.

Rodový názov Cyprinus vznikol pravdepodobne polatinčením mena gréckej bohyne plodnosti Cypris a naznačuje vysokú rozmnožovaciu schopnosť kapra. Podľa iných zoológov sa jeho rodové meno odvoláva na ostrov Cyprus, cez ktorý boli v stredoveku kapry prepravované do Európy z Malej Ázie.

Nech je to už akokoľvek, táto ryba je typovým druhom čeľade kaprovitých, ktorá zahŕňa viac ako 3 000 známych druhov pôvodne rozšírených v Severnej Amerike, Eurázii a v Afrike.

Prirodzene sa nevyskytujú len na juhoafrickom kontinente a v Oceánii. Kaprovité tvoria jednu z najpočetnejších rybích čeľadí a svojím areálom rozšírenia sú viazané na sladké kontinentálne vody.

Pôvodnou domovinou kapra je povodie Čierneho, Kas­pického a Aralského mora a tiež povodie Tichého oceánu od Amuru po Mjanmarsko. V období mladších treťohôr sa kapor začal šíriť na západ a v tomto čase pravdepodobne prenikol povodím Dunaja na naše dnešné územie.

Začali to Rimania

V celej oblasti Stredozemného mora sa o jeho rozšírenie postarali predovšetkým Rimania, ktorí ho dovážali do Malej Ázie.

Rímsky prírodovedec Plínius sa síce zmieňuje o umelých rybníkoch na chov týchto rýb, ale kapra považuje za morskú rybu, pretože všetky ryby prichádzajúce na Apeninský polostrov prevážali na lodiach po mori. Takže to nebol Marco Polo ani jeho otec, ako sa často mylne tvrdí, kto ako prvý v druhej polovici 13. storočia priviezol do Európy kapra z Číny.

V stredoveku bol kapor v Európe už bežne dostupnou rybou. Kronikári z tohto obdobia opisujú hostinu usporiadanú v roku 1328 francúzskym mestom Remeš pri príležitosti pomazania Filipa z Valois a Jany Burbonskej, na ktorej podávali 2 619 kaprov.

Názov kapor sa objavuje vo viacerých jazykoch, Francúzi mu hovoria carpe, v angličtine sa nazýva carp, v nemčine Karpfen a taliansky názov je carpa. 5 fotografií v galérii Názov kapor sa objavuje vo viacerých jazykoch, Francúzi mu hovoria carpe, v angličtine sa nazýva carp, v nemčine Karpfen a taliansky názov je carpa. Zdroj: Shutterstock

Kritika spoločnosti

Vianočný kapor býval u nás tradičnou súčasťou najkrajších sviatkov v roku. Tento zvyk bol populárny aj v Česku, Maďarsku, Poľsku, Rakúsku a v Nemecku. V decembri sú takmer pred každým hypermarketom kade plné živých rýb, odkiaľ si zákazník môže vybrať kapra podľa svojich predstáv.

Nedá sa ignorovať roky prebiehajúca diskusia, do akej miery je takýto predaj humánny. Výskumy ukazujú, že kapor je inteligentná a na podnety citlivá ryba, preto mu výlov, prevoz, prechovávanie v kadi a následný prenos v igelitke spôsobujú nesmierny stres.

Ďalším problémom je, že ľudia, ktorí si živé ryby kupujú, ich obvykle nedokážu usmrtiť humánne, takže ryby trpia. V mnohých krajinách Európskej únie je predaj živých rýb zakázaný, a preto musí byť kúpená ryba usmrtená riadne zaškoleným personálom priamo v predajni. Odborne, rýchlo a bez ďalšieho utrpenia.

Nemenovaný poľský hypermarket sa v minulom roku rozhodol ukončiť predaj živých kaprov pred svojimi prevádzkami, pretože jeho vedenie nesúhlasilo s takýmto zaobchádzaním so živými tvormi. Svojím rozhodnutím sa snažili upriamiť pozornosť ľudí na neetické a necitlivé zaobchádzanie so zvieratami.

Vo svojom vyhlásení uviedli, že nie sú proti predaju kaprov, ale každé zviera si zaslúži náležitú starostlivosť a elimináciu utrpenia a stresu počas prepravy a predaja. Spomínaný obchodný reťazec po svojom rozhodnutí poskytol zákazníkom širokú ponuku už mrazených sladkovodných i morských rýb.

Pangas a filé

Dnes sa ľudia väčšmi orientujú na iné druhy rýb, náhradou kapra sa stáva pstruh, zubáč, sumec a morské druhy rýb.

Absolútnym hitom sa stal Pangasius hypophthalmus – sladkovodná ryba z Vietnamu, známa ako pangas siamský, sumček siamský či štíhlohlavec žraločí. Je lacný a pomerne chutný, no je to ryba chovaná v absolútne nevhodných podmienkach.

Kapor sa u nás považuje za hospodársky významný druh ryby, na jeho lov sa špecializuje najviac športových rybárov. 5 fotografií v galérii Kapor sa u nás považuje za hospodársky významný druh ryby, na jeho lov sa špecializuje najviac športových rybárov. Zdroj: Shutterstock

Polemiky o zdravotnej bezchybnosti tejto ryby sa vedú už dlhší čas, chované ryby sú uzavreté v klietkach na rieke Mekong, ktorá sa považuje za jednu z najznečistenejších svetových riek. Napriek tomu zistenia Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR konštatovali, že táto ryba nepredstavuje žiadne zdravotné nebezpečenstvo.

Lisované rybie filé z treskovitých rýb sa u nás často používa ako alternatíva šetriaca čas oproti čerstvým rybám. Zvyčajne sa servíruje najmä deťom, aby nemuseli bojovať s kosťami, mnohí ho však považujú len za zlisovaný a následne zmrazený rybí odpad.

Za dobrú alternatívu tradičného kapra sa považuje filé z rôznych druhov sladkovodných a morských rýb.

Láska na jeden deň

V niektorých krajinách sú ryby súčasťou jedálnička niekoľkokrát do týždňa. Aj v Európe rastie spotreba rýb a až 42 percent Európanov konzumuje ryby aspoň raz za týždeň. Na Slovensku je však toto číslo výrazne menšie, len 18 percent z nás si týždenne dopraje rybu.

Nemalé percento našich obyvateľov konzumuje ryby len raz v roku – na Vianoce. Z európskych krajín je Slovensko na chvoste v konzumácii rýb a väčšina z nás uprednostňuje stále hydinové alebo červené mäso, najmä bravčové. To býva často aj súčasťou štedrovečernej hostiny.

V dávnejšej minulosti ľudia počas vianočných sviatkov jedávali veľmi jednoduché a pre našu oblasť typické jedlá ako huby s krúpami, kapustnicu, naklíčený a opražený hrach či rôzne kašovité jedlá pripravené z ovocia.

Na štedrovečerných stoloch sa u nás kapor, ako sme už spomínali, objavil až v 19. storočí a rýchlo sa udomácnil. Pred pár desiatkami rokov bolo zriedkavosťou nahrádzať kapra inou rybou či vyprážaným rezňom. V našich končinách patril k pevným symbolom Vianoc, ale časy sa menia.

Ich cesta z rybníka na štedrovečerný stôl je dlhá a strastiplná. 5 fotografií v galérii Ich cesta z rybníka na štedrovečerný stôl je dlhá a strastiplná. Zdroj: Shutterstock

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×